25 Ekim 2011 Salı

Polis Depremzadelere Gaz Bombalarıyla Saldırdı

van-polis 7.2'lik depremin vurduğu Van'da yardımların dağıtılmaması ve çadırların çok yetersiz olması depremzedeleri çileden çıkardı. Sokağa dökülen binlerce kişi "Vali istifa" sloganı attı. Polis depremzedelere gaz bombalarıyla müdahale etti.

Van'da depremzedeler isyan etti. Deprem sonrası gelen yardımların hâlâ dağıtılmaması ve barınma sorunlarının çözülmemesine tepki gösteren binlerce depremzede, DSİ Bölge Müdürlüğü önünde toplanarak İpek Yolu'nu trafiğe kapattı. Depremzedeler sık sık "Vali istifa" sloganı atarken, olay yerine çok sayıda polis ve asker gönderildi.

Depremzedelere gaz bombalı müdahale

Olay yerine giden polis, depremzedelere gaz bombalarıyla müdahale etti. Çıkan gerginlik üzerine polis olay yerinden geri çekilirken, depremzedelerin protestosu sürüyor. Tepkilerini dile getiren depremzedelerin sayısı giderek artarken, olay yerine asker ve polis takviyesi yapıldı.

Kriz Masası'nda kriz

Bir diğer gerginlik de Erciş Yolu üzerinde kurulan Kriz Masası'nda yaşandı. Kriz Masası'nın önünde biriken binlerce kişi, yardımların dağıtılmamasına tepki gösterdi. Burada da depremzedeler sık sık "Vali istifa" sloganı attı. Depremzedelerin tepkisi sürüyor.
Halk sokağa döküldü.

Maraş Caddesi üzerinde de toplanan çok sayıda depremzede yardımların dağıtılmamasını ve kurtarma çalışmalarının gecikmesine tepki gösterdi. Protesto gösterisinin yapıldığı caddeye gelen polis depremzedelere gaz bombalarıyla müdahale etti. Depremzedeler, polise taşlarla karşılık verdi. Gerginliğin büyüdüğü caddede olaylar devam ediyor.

Hiç yorum yok: