28 Aralık 2011 Çarşamba

Gerillalar Yeni Sürece Hazırlanıyor

Koma Jinên Bilind’in (KJB), başlattığı “Ulusal Diriliş Hamlesi”ne fedai bir ruhla katılacaklarını bildiren gerillalar ‘yeni sürece’ hazır olduklarını dile getirdiler.

KJB’nin PKK lideri Abdullah Öcalan’ın özgürlüğünü sağlama ve Kürt halkı üzerindeki soykırımı sonlandırma temelinde başlatmış olduğu “Ulusal Diriliş Hamlesi Kampanyası”nı HPG ve YJA Star’lı gerillalar ANF’ye değerlendirdi.

Gerillalardan Medya Mardin kod isimli kadın gerilla, “Önderliğimiz üzerindeki bu tecrit koşullarını hiçbir biçimde hazmedemeyeceğimi belirtmek istiyorum. Önderliğimiz dağlarda olmayı kırk yıllık hayali olarak değerlendiriyordu. Biz de Önderliğimizin bu kırk yıllık hayalini gerçeğe dönüştürmeden, asla mücadeleden geri durmayacağız” dedi.

Medya Mardin, Türk devletinin Kürt halkına ve onun özgürlük savaşçılarına hiçbir ahlaki ve insani değere sığmayan bir biçimde saldırdığına işaret ederek şöyle konuştu: “Halkımız, gerillaların bu saldırılar karşısında dimdik ayakta olduğunu bilmelidir. Kürt gençleri PKK saflarına her zamankinden daha fazla akın ediyor. ‘Gerillayı teslim aldık, her gün öldürüyoruz’ yönündeki haberler, halkımızın direnişini kırma amaçlıdır. Böyle olmadığını kendileri de biliyorlar.”

Ulusal diriliş hamlesine güçlü hazırlandıklarını belirten Medya Mardin, genç kadınları hamleye öncülük yapmaya çağırdı.

Gerillalardan Agit Garzan da, başlatılan ulusal diriliş hamlesinin büyük öneme sahip olduğunun altını çizerek, “Kürt halkının özgürlüğü Reber Apo’nun özgürlüğünden geçiyor. Reber Apo, Kürt halkının onurudur. 2012 yılını Önderliğimizin özgürlüğünü kesinleştirme yılı yapacağız. Bu anlamda Önder Apo’nun etrafında kenetlenmeliyiz. Önder Apo bizim için bir ulusal kimliğe dönüşmüştür” dedi.

Gerilla Devrim Batman ise ulusal diriliş hamlesinin bu süreçteki önemine dikkat çekerken, “Bu hamleye yeterli düzeyde katılabilirsek Önderlikle gerçek anlamda buluşabilir ve yaşayabiliriz. Önder Apo’ya yönelik geliştirilen saldırılar kabul edilemez” diye konuştu. Kürt halkının birlikte hareket etmesi ve örgütlenmesi durumunda saldırıları bertaraf edebileceğini vurgulayan Devrim Batman, “Apocu militan olarak direnişimizi kanımızın son damlasına kadar ve bir tek kişi kalana kadar da devam ettireceğiz. Apocu hareketin bir militanı olarak başarmaktan başka herhangi bir yol tanımıyoruz” diye kaydetti.

Hamlede nasıl bir katılım gerekiyorsa o şekilde katılım sağlayacağını belirten gerilla Rubar Colemerg de hamleye fedai bir ruhla katılacağını söyledi. Rubar Colemerg, şöyle konuştu: “Özellikle bu hamleye gençler güçlü katılmalı ve Kürdistan ve Türkiye’nin her köşesini mücadele alanları haline getirmelidir. Başlatılan ulusal diriliş hamlesini fedai bir ruhla sahipleneceğiz ve bu hamleye böyle sarılacağız.”

Hiç yorum yok: