27 Temmuz 2012 Cuma

Van’da Polis Evleri Tarayarak Bir Kişiyi Öldürdü

Van'da iki eve düzenlenen baskında çatışma çıktığı iddia edildi. Ev baskını esnasında kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi hayatını kaybetti.

Van'da gece devriye görevi yapan polislere yapılan silahlı saldırının ardından yapılan ev baskınlarında bir kişi öldürüldü.

Alınan bilgiye göre, Van-Erciş karayolu üzerinde bulunan Et ve Balık Kurumu Müdürlüğü'nün önünde devriye görevi yapan Asayiş Şube Müdürlüğü ekibine, gece saatlerinde uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırının ardından geniş çaplı çalışma başlatıldı.

Özel harekat timlerinin de katılımıyla Yalım Erez Mahallesi'ndeki iki eve sabah saatlerinde operasyon düzenledi. Anadolu Ajansı'nın haberine göre baskı esnasında çatışma çıktı PKK'li olduğu iddia edilen bir kişi hayatını kaybetti. Bir PKK'linin de sağ yakalandığı iddia edildi.

Dicle Haber Ajansı muhabirine göre ise iki evde bulunan herkesin gözaltına alınması nedeniyle kimin hayatını kaybettiği henüz öğrenilemedi. Kendilerine ulaşan bir kadının da eşinin öldürüldüğünü iddia etti.

Evde bulunan herkesin 'yardım ve yataklık yaptığı' iddiasıyla gözaltına alındığı öğrenildi.

VAN - Van-Erciş karayolunda dün akşam polis devriye aracına düzenlenen, 2 polisin öldüğü silahlı saldırı ardından Van merkezde operasyon düzenleyen polisler 2 evi taraması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi de gözaltına alındı.

Van-Erciş karayolunda dün akşam saatlerinde devriye gezen polsi aracına düzenlenen, 2 polisin öldüğü silahlı saldırı ardından Van merkeze bağlı İstasyon ve Vali Mithatpaşa mahallerinde gece 03.00 sıralarında 15’e yakın eve baskın düzenlendi. Vali Mithat Paşa Mahallesi’nde Hacı Yakup Pala ve Hasan Pala ismindeki iki kişinin evleri polislerce tarandı. Hasan Pala’nın evine girerek tarama yapan polisler burada bulunan bir kişiyi öldürdü. Polisin öldürdüğü kişinin ismi öğrenilemezken, iki evde çok sayıda mermi kovanlarının bulunduğu ve yerde kanların olduğu gözlendi. Evlerin taranmasının ardından ev sakinlerinin gözaltına alındığı öğrenildi.

İstasyon Mahallesi’ndeki aramalar son bulurken Vali Mithatpaşa Mahallesi’nin giriş ve çıkışların polislerce hala tutulduğu kaydedildi. Baskın yapılan evlerde polisler kadınları döverken onlarca kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan isimleri öğrenilenler şunlar: "Hamdi Pala, Hüseyin Pala, İsmet Pala, İsmail Pala, Demhat Pala, Velat Pala ve Şemsettin Kurt." 
 
ANF

Hiç yorum yok: