27 Temmuz 2011 Çarşamba

Kaplan: 'Ülkeyi Soyup Vergi Ödemeyenlere Biz Bedel Ödeteceğiz'


Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Başbakan Erdoğan'a "Ülkeyi soyup soğana çeviren vergi ödemeyenlere biz bedelini ödetiriz" sözleriyle tepki gösterdi.

Başbakan Erdoğan "Kimse küçük akıllarıyla
bu ülkenin bütünlüğünü parçalama gayreti içerisine giremez. Bu ülkenin en batısındaki nasıl vergisini ödüyorsa, en doğusundaki de bu vergisini ödeyecektir. Ödemediği zaman bedelini ödemek durumunda kalır" sözlerine twitterden tepki gösteren Kaplan, vergilerin silah tüccarlarına gittiğini belirterek, "Bu ülkeyi soyup soğana çevirip vergi ödemeyenlere bedel ödettireceğiz. 'Biri yer biri bakar kıyamet ondan kopar" sözünü boşuna söylememişler. Vergi aflarınız, kara paralarınız, ihaleleriniz, haramınız sorgulanacak" dedi.

Ç
alandan, ülkeyi soyup soğana çeviren vergi ödemeyenlere bedel ödeteceklerini belirten Kaplan şunları yazdı: "BDP/blok/çatı partisi ile değişimin, çözümün öncü gücü olacağız.

İnadına savaş diyenlere karşı 74 milyonla barış diyeceğiz. Savaşa harcanan vergiler, silah tüccarlarına giden paralar, halkın refahına sunulacak

Krizin faturasını halka çıkarma alışkanlığı içinde olanlar bilsin ki bu eşit olmayan adaletsiz vergi düzeni böyle sürmeyecek, değiştireceğiz.

Akaryakıt, doğalgaz yüzde 66, cep 57, tekel ürünleri 80, pırlantada sıfır vergi diyenleri, dayatanları şaşırtacağız, BDP/Blok ezber bozacak.

BDP/Blok bu gelir dağılımı adaletsizliğine son verecek. Kazanandan vergiyi alacak, yok öyle başbakanın yandaşlarına yağma hasanın böreği. 28 holding Türkiye’yi sömürüyor, gelirin yüzde 80'ni kapıyor vergisi de yüzde 20. Yani emekçiden direkt ve endirekt alınan vergi yüzde 80.

İşçiler, memurlar kaynakta stopajdan yüzde 27 vergisi kesiliyor. Kurumlar vergisini AKP 35'ten 20'ye indirdi. 17 banka gelir rekortmeni oldu. Türkiye'de vergi verenler ve vermeyenler kim biliyor musunuz? Bütçenin yüzde 80 vergisi dolaylı vergiler KDV+ÖTV gibi, emekçi halktan alınıyor."

Hiç yorum yok: