23 Temmuz 2011 Cumartesi

Bahçeli'ye Göre Zeytinburnu Saldırılarının Ardında AKP İşbirlikçileri Var


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Zeytinburnu’ndaki ırkçı saldırıların “ülkücülerin” olmadığını savunarak, “Kurgulanan etnik kargaşanın bir tarafında ülkücüleri görmeye ve göstermeye çalışan kim varsa AKP’nin yeni işbirlikçileri ve kaostan medet uman kötü niyetlilerdir” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bir yığın tahrik edici, nefret içerikli hakaret ve suçlamaların ardından kendi tabanını sükunete çağırdı.

Zeytinburnu’nda günlerdir yaşanan ırkçı saldırıları değerlendiren Bahçeli, şöyle dedi: Türkiye genelinde ve Dolapdere ile Zeytinburnu başta olmak üzere İstanbul’un değişik semtlerindeki kaygı verici olaylar; tırmanan gerilimin, etnik nifakın yol açtığı kışkırtmanın ve bölücü tahriklerin boyutunu göstermesi bakımından son derece önemlidir.

Dağlardaki eşkıyanın şehirlerdeki uzantıları; caddeleri, sokak aralarını yaşanmaz hale getirerek, oluşturulmaya çalışılan Türk ve Kürt karşıtlığının fitilini ateşlemek istemektedirler. Tehlikeli gidişatın kanlı bir hesaplaşmanın bütün unsurlarını tahkim ettiği ve hükümetin de buna kayıtsız kaldığı açıkça görülmektedir.

Bunun yanı sıra, emniyet güçlerinin yapması gereken görevi halka havale etmeye çalışan ve ülkücü hareketin olayların tarafı olması yönünde tavsiye ve yönlendirme içerisinde bulunan bazı zavallılara da şahit olunmaktadır.

Bilinmelidir ki, kurgulanan etnik kargaşanın bir tarafında ülkücüleri görmeye ve göstermeye çalışan kim varsa AKP’nin yeni işbirlikçileri ve kaostan medet uman kötü niyetlilerdir. Bu vesileyle, Milliyetçi Hareket Partisi aziz milletimizi sabırlı, metanetli ve soğukkanlı olmaya davet etmekte, nerede duracağı belirsiz olan sinsi provokasyonlara karşı dikkatli olmaya çağırmaktadır.”

Hiç yorum yok: