27 Nisan 2011 Çarşamba

Erdoğan 'Çılgın Proje'yi Ecevit'ten Aşırmış!

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Çılgın Proje’ olarak açıkladığı İstanbul’a kanal projesinin, 1994 yerel seçimleri öncesinde Bülent Ecevit tarafından dile getirildiği ve DSP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Özkan’ın seçim broşüründe yer aldığı ortaya çıktı.

DSP Genel Başkanı Masum Türker yaptığı yazılı açıklamada, “Sayın Başbakan’ın ‘Çılgın Proje’ diye lanse ettiği proje DSP’nin projesidir” dedi.

17 Ocak 1994’te DSP Genel Başkanı olan Bülent Ecevit’in, DSP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Özkan’la birlikte bir basın toplantısı düzenlediğini ve İstanbul’un sorunlarına DSP’nin çözüm önerileri kapsamında bu konuyu gündeme getirdiğini belirten Türker, “Ayrıca Sayın Necdet Özkan’ın seçim broşüründe de bu konu yer almıştı. Herhalde o dönemde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Sayın Tayyip Erdoğan o broşürü alıp saklamış” dedi.

Türker, Milliyet Gazetesi’nin 18 Ocak 1994 tarihli nüshasında da ‘Ecevit: Karadeniz’den Marmara’ya kanal açılsın’ başlıklı haberde de konun yer aldığını ifade etti.

Hiç yorum yok: