10 Şubat 2011 Perşembe

Fethullah Gülen Cemaati'nin Sahtekârlığı Tescillendi Ama...

Her ne kadar Gülen cemaatinin gerçek yüzü gizlenmeye çalışılsa da, teori ve pratiğinin Türk-İslam sentezi olduğu her eylemlerinden anlaşılıyor. Devletin tüm kademelerini işleten AKP Hükümeti, Kürt ve Kürdistanlıların gündemini değiştirmek için Hizbi-kontra üyelerini serbest bıraktı. Sonradan yine bu örgüte yapılan operasyonların da Türkiye ve Kürdistan toplumunu kandırmaya dönük bir seçim yatırımı olduğunu biliyoruz. Erdoğan bunu hep yapıyor! Nasrettin Hoca misali, eşek kaybedilip tekrardan bulduruluyor. Bunları biz yutmuyoruz ama maalesef halkın büyük bir bölümü yutabiliyor.

Her fırsatta okyanuslar ötesine selam gönderen Erdoğan’ın selam gönderdiği kişi Fetullah Gülen, onun sitesi de " Fetullah Gülen Web Sitesi" dir. Yine her fırsatta tüm halkların eşit olduğunu söyleyen Erdoğan’ın selam gönderdiği Gülen’in resmi sitesi, Erdoğan’ı doğrulamıyor. Öyleyse Erdoğan’ın selamlarını geri çekmesi gerekir ki bizde Erdoğan’ın Müslüman olduğuna kanaat getirelim. Yoksa bizde, işte böyle teşhir ederiz.


Görevimiz halkları aydınlatmak ise, o zaman önemli olan bizim, AKP ve mensubu olduğu Gülen cemaatinin açık seçik bir şekilde ırkçılık yaptığını teşhir etmektir. Bunları göre göre hakikati elimizin tersiyle itemeyiz. Görüp de ses çıkarmayıp başka bir zamana yaymak olmaz. Felsefe; yerinde ve zamanında koyulan tepkidir. Eğer biz var olan gün ile yetinirsek, geleceği tükettiğimiz gibi geçmişi de unutmuş, yok saymış oluruz. Kürt yazar-çizer, medya ve Siyasetçilerinin amacı Kürt halkının tamamını kazanmak ve uyanışlarına neden olucu işler yapmaksa, o zaman AKP ve Cemaat, Kürdistan ve hatta Türkiye’de teşhir edilmelidir. Bunun önüne geçmek elbet politikalarla olur, ancak görüyoruz ki Gülen Cemaati ve AKP’yi teşhir eden hiçbir politika sergilen(e)miyor. Adeta Kürt ve Kürdistanlılar AKP ve Cemaat’in dolayısıyla ABD’nin planlarından habersiz bırakılıyor.


Yazılı, görsel Kürt medyası ve Kürt siyasetçileri sanırım Fetullah Gülen resmi sitesini takip etmiyorlar. Öyle olacak ki, hiç kimseler bu cemaatin resmi sitesindeki Türklüğü öven açıklamalarını haber yapmamışlar. Sanırım bu ırkçı siteyi takip etselerdi, haber yaparlardı. Çünkü İslamcı geçinen ama özünde İslam’la ilgisi olmayan bu ve buna benzer siteler, tüm Kürt sitelerini takip ediyor ve haberlere yine ırkçı ve saldırgan bir üslupla yorum yapıyorlar.


Alın size teşhir edebilecek bir bomba haber! İşte Fetullah Gülen cemaatinin resmi sitesinde yer alan Cihan Haber Ajansı patentli o haber! Haber, manşetten veriliyor ve başlıkta şöyle yazıyor; Amerikan Teksas Senatosu, "Fetullah Gülen’e Takdir" Tasarısını Onayladı… Bu başlığa baktığımız zaman, bizlerce bilinen Gülen cemaatinin ABD işbirliği bir kez daha tescillenmiş oluyor. Ama esas tescillenen şey bu değil! Fetullah Gülen resmi sitesinde, bu ‘Takdir’ tasarısı haberi bakın hangi cümlelerle doruğa ulaştırılıp taçlandırılıyor; ABD’nin Teksas eyaleti Senatosu, global barış ve anlayışa katkılarından dolayı "Türk-İslam alimi Fetullah Gülen’i" ve ilham verdiği toplumsal hizmet hareketini takdir eden bir karar tasarısını kabul etti… Bilmiyorduk! Meğer Fettullah Gülen İslam’ı değil, önce Türklüğü öğretiyormuş. Türk-İslam âlimi Fetullah Gülen! Sanırım bu cemaate göre İslam Türklükle var olacak ki İslam’ın önüne Türk’lüğü koymuşlar.


Yine burada önemli olan Cemaate bağlı Cihan haber ajansının bu haberi servis etmesi değil, Cemaatin yayın organının bu haberi olduğu gibi vermesidir. Bu demek, bu cemaat yayın organının Fetullah Gülen’i Türk-İslam âlimi olarak tanıtılmasını tescillemek demektir. Cemaatin nemenem ırkçı olduğunu bu haberden başka kanıtlayabilen ne olabilir? Baksanıza adamlar utanmadan, sıkılmadan kendilerinin ne olduğunu açık seçik ortaya seriyorlar. Biz Türk-İslam Sentezcisiyiz, diyorlar. Tüm İslam âlemine kafa tutuyorlar. İslam adı altında Türkçülük propagandası yapan bu cemaat, şuanda Dünya ve Kürdistan’ın her yerinde faaliyet yürütüyor. Ve ABD, bu cemaatin tüm faaliyetlerini takdir ile ödüllendiriyor. Elbette bunları bizler biliyoruz, ancak bilmesi gereken kandırılmış insanlarımızın olduğunu da unutmayalım. Bu saatten sonra bu iş Kürt medyasına düşmekte ve bu konu üzerinde durarak işlemek durumundadırlar. Ümmet anlayışını savunan hiçbir Müslüman bu sitede yazılan Türk-İslam vurgusunu kabul etmez. Tüm insanlığı ve İslam âlemini uyarmak gerek. Bunu, Türklerin kendisi de kabul etmez. Çünkü Türk-İslam diye bir şey yok, olsa olsa ‘ümmet vardır’ denilir. İmha-inkar ve asimilasyonla yüz yüze olan Kürt halkının medyasının görevi, bu haberle kendini resmi olarak ele veren "Fetullah Gülen cemaati ve ‘Site’sini" teşhir etmek olacaktır.


mehmet_serhat_polatsoy@hotmail.com
Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

Hiç yorum yok: