27 Eylül 2011 Salı

Şırnak Kent Meclisi: Meclis'e Gitmeyin!

Botan halkının AKP hükümeti tarafından hedef gösterildiğini belirten Şırnak Kent Meclisi, tutuklanan siyasetçilerden boşalan yerlerin hızla doldurulacağını açıkladı. BDP'li milletvekillerine Meclis'e gitmeme çağrısı yapan Kent Meclisi, askere gitmeme, vergi ödememe ve mahkemelere gitmeme çağrısında bulundu.

Şırnak Kent Meclisi, Şırnak'ta son zamanlarda KCK adı altında gerçekleştirilen operasyonlar ve tutuklamalara ilişkin toplantı yaptı. Meclis toplantıda aldığı kararları yazılı açıklama ile bildirdi. Açıklamada, Kent Meclisi'nin illegalize edilerek, Botan halkının iradesinin yok sayıldığı vurgulandı.

AKP'nin Şırnak'ı özgürlük mücadelesine bağlılığı ve fedakarlığı nedeniyle hedef seçtiği vurgulanan açıklamada, "Bunun nedeni hepimizin bildiği gibi yılardır özgürlük mücadelesine kararlı bir şekilde bağlı olan mücadelesini her dönemde karlı bir şekilde yürütüp hiçbir dönem sinmeden her türlü fedakârlıkta bulunarak her koşulda ayakta kalarak direnişçi ruhuyla sürece cevap olan yön veren bir konumda olmasındadır" diye kaydedildi.

BOŞLUKLAR DOLDURULUYOR

Kent Meclisi'nin tutuklanan siyasetçilerden doğan boşlukları hızlı bir şekilde doldurarak, Botan halkına layık olacağı belirtilen açıklamada, çalışmalarına devam edileceği vurgulandı. Açıklamada, PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın avukatlarıyla görüştürülmemesinin de değerlendirildiği belirtilerek, "Bu toplantıda Kürt Halk Önderi Sayın Abdullah Öcalan'a uygulanan İmralı tecridini değerlendirerek bundan sonraki süreçte Sayın Abdullah Öcalan özgürleşene kadar, özgürlüğünü esas alan eylem ve etkinlikler düzenlenmesi kararı alınmıştır" diye kaydedildi.

Açıklamada, hava ve kara operasyonlarının yoğunlaştığı, Öcalan'ın avukatlarıyla görüştürülmediği, seçilmiş vekillerin serbest bırakılmadığı, tutuklamaların devam ettiği böyle bir süreçte BDP'ye Meclis'e gitmeyerek, Kent Meclisleri'nde çalışmaları çağrısı yapıldı. Böyle bir süreçte gençlerin askere gitmemesi çağrısı da yapan meclis, "Savaş koşullarının devam ederek ödediğimiz vergileri bize karakol, zindan, kurşun ve bomba olarak dönmesinden kaynaklı kimseyi vergi ödememeye çağırıyoruz. Kürtçe İfade vermek isteyen arkadaşlarımızın Kürtçe ifade verme istemi engellenmiştir. Bu inkârcı ve imhacı anlayışa karşı halkımız mahkemeleri boykot ederek mahkemelere gitmemelidir. Bu karaları alan Kent Meclisi bundan sonraki süreçte halkımızın bize verdiği bu onurlu göreve daha fazla bağlı kalınarak örgütlülüğe, mücadeleyi ve direnişi yükseltme kararlığını belirterek, DTK, BDP ve diğer kent meclislerine, sürece cevap olmada yetersiz kılındığını ve bundan sonraki süreçte herkesin üzerine düşen rolü daha iyi oynayarak direnişi ve mücadeleyi yükseltme çağrısında bulunmuştur" denildi.

ANF NEWS AGENCY

Hiç yorum yok: