27 Eylül 2011 Salı

Yargıtay Üyesi Çelik: Türk Yargısı Bitmiştir

Yargıtay Tetkik Hakimi ve YARSAV Yönetim Kurulu üyesi Celal Çelik, “Türk yargısı bitmiştir” diyerek Yargıtay’dan istifa etti.

YARSAV’da bir basın toplantısı düzenleyen Çelik, istifasını Yargıtay Başkanlığı’na sunduğunu belirterek Yargıtay üyelerinin ve daire Başkanlarının hak etmedikleri şekilde görev yerlerinden alınarak, farklı dairelerde görevlendirildiklerini söyledi. Çelik, yaşanan bu durumun bir süre sonra kendilerine de yansıyacağı için istifa kararı almak durumunda kaldığını belirterek, “Midemin kaldıramayacağı kadar sorunlarla karşı karşıya kaldığımızı düşünüyorum. Türk yargısı çok derin sıkıntılar yaşıyor. Bana göre Türk yargısı bitmiş bile diyebiliriz” dedi.

HSYK’nın olumsuz tasarrufları nedeniyle artık yargıç ve savcıların sağlıklı karar verebileceğine ihtimal vermediğini belirten Çelik, Yargıtay ’da 20 civarında hakim ve savcının yakın zamanda kendisinin istifa etmesine neden olan gerekçelerle emekliye ayrılacağını söyledi. Çelik, “Biat, bedelli ikbal beklentileri, blok oy uygulamaları, koltuk ve yaranma hesaplarının varlığı midelerimizi kaldırmıştır” dedi.

Hiç yorum yok: