17 Mart 2012 Cumartesi

TAK Yeniden Ortaya Cıktı, Tehdit Etti

Ankara - Kürdistan Özgürlük Şahinleri (TAK) kendi internet sitesinde yayınladığı bir açıklamada tehditlerde bulundu. Mevcut politikaların yürütülmesinde rolü olan tüm kurum ve kesimlerin hedeflerinde olacağını belirten TAK, turistlere de “Türkiye’ye gelmeyin” çağrısında bulundu.

“http://www.teyrenkurdistan.com” sitesinde yayınlanan bildiride, PKK lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecride, aralıksız süren tutuklamalara, Roboski katliamı ve kimyasal silah kullanımına dikkat çekilerek, “AKP terörüne karşı elbette sessiz kalmayacağız. Başkan Apo’nun şahsında tüm Kürt Halkına yönelik yapılan tüm saldırılara hak ettikleri cevabı mutlaka vereceğiz” tehdidi yapıldı.

“AKP faşizminin katliamcı soykırımcı saldırılarının intikamının çok büyük ve misliyle alınacağından kimsenin kuşkusu olmasın. Bunların hesabını soracağız” diyen TAK, “2012 yılına girerken bir kez daha belirtmek isteriz ki; Türkiye’nin her yeri bizim için bir savaş cephesi, mevcut sistem ve politikaların yürütülmesinde rolü olan tüm kurum ve kesimler hedefimiz olacaktır. Bu kesim ve kurumlar kendilerini biliyorlar, herkeste onları tanıyor” ifadelerini kullandı.

TAK turistlere de uyarıda bulundu: “Bu vesileyle turizm amacıyla Türkiye’ye gelecekleri tekrardan uyarmak istiyoruz. Ödediğiniz her kuruş Kürt halkına karşı silah, bomba ve katliam olarak geri dönmektedir. Bununun farkında olarak tercihinizi yapmalısınız. Yürütülen katliamlara ortak olmamak ve yürüteceğimiz savaştan zarar görmemek için Türkiyeye gelmeyin. Savaştan dolayı görülecek zararların sorumlusu AKP olacaktır. Bu açıdan tüm dünya kamuoyuna çağrıda bulunuyor ve Türkiye’ye seyahat amaçlı gelinmemelidir diyoruz. Olacak olanlardan dolayı hiç bir sorumluluk bize ait olmayacaktır.”

Açıklamada son olarak, “Geliştireceğimiz savaş ve yükselteceğimiz direnişle 2012 yılını Kürt halkına ve değerlerine yönelik tüm saldırıların geri püskürtüleceği bir yıla dönüştüreceğiz. Kürt halkının savaş ve eylem örgütü TAK olarak bunu her zamandan daha fazla başaracak güç ve imkânlara sahibiz” ifadeleri yer aldı.

TAK en son 20 Eylül 2011’de Ankara Kızılay’da 3 kişinin ölümüne 30’u aşkın kişinin yaralanmasına yol açan bombalı saldırıyı üstlenmişti.

Taksim’de 31 Ekim 2010’da bir kişinin ölümü, 15’i polis 32 kişinin yaralanmasına yol açan intihar saldırısı da TAK tarafından gerçekleştirilmişti.

Yine İstanbul Halkalı’da 22 Haziran 2010’da askeri personel servis aracına yönelik düzenlenen bombalı saldırıda 6 kişi ölmüş, çok sayıda kişi de yaralanmıştı. Saldırıyı TAK üstlenmişti.

ANF NEWS AGENCY

Hiç yorum yok: