22 Mart 2012 Perşembe

HPG: Çukurca’da 8 Asker Öldürüldü

Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde bir alana girmeye çalışan Türk ordu birliklerine yönelik 3 ayrı noktada eylem düzenleyen gerillaların 8 askeri öldürerek, çok sayıda askeri de yaraladıkları bildirildi.

HPG Basın-İrtibat Merkezi’nin (HPG-BİM) verdiği bilgiye göre, 21 Mart günü saat 07.00 sularında Hakkari’nin Çukurca İlçesine bağlı Bilican Alayına ait bir tepeyi tutmak isteyen Türk ordusuna bağlı askerler 3 ayrı koldan alana girmek istedi. Alana girmek isteyen askerleri denetime alan gerillalar saat 09.00 sularında 3 ayrı kola yönelik 3 eylem gerçekleştirdi.

HPG-BİM, “Saat 17.00'ye kadar süren çatışmalar sonucunda düşmanın 8 askeri gerillalarımız tarafından öldürülürken çok sayıda asker ise yaralanmıştır” dedi. Ayrıca çatışma sürerken bölgenin kobra tipi helikopterler ve savaş uçakları tarafından bombalandığı aktarıldı.

ZAP’A GERİ PÜSKÜRTÜLDÜ

HPG-BİM, Türk savaş uçaklarının 21 Mart günü 14.00-17.00 saatleri arasında Medya Savunma Alanlarına bağlı Zap'ın geneline yönelik hava saldırısı girişiminde bulunduğunu belirtti. Bölgede alçak uçuş yapan uçakların gerillaların hava savunma bataryalarıyla etkili şekilde karşılık vermesi üzerine bombardıman yapmadan alandan uzaklaşmak zorunda kaldığı kaydedildi.

HAFTANİN VE ZAP’A TOP VE HAVA SALDIRISI

Aynı gün Haftanin’e bağlı Xantur tepesi ve Şeraniş köyüne yönelik hava saldırısı düzenlendiğini belirten HPG-BİM, bugün öğle saatlerine kadar ise Zap'ın Şehit Colemerg, Şehîd Baran Tepeleri, Şifreza, Hilalê Köyleri, Kanî Cennetê ile Ertuş alanlarına yönelik havan ve obüs saldırısı düzenlendiğini aktardı.

ANF NEWS AGENCY

Hiç yorum yok: