22 Mart 2012 Perşembe

Demirtaş: Ortada Yeni Bir Strateji Yok, İflas Var

AMED - BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bugün bazı gazetelerde yer alan hükümetin yeni Kürt stratejisine ilişkin haberlerle ilgili, "Ortada yeni bir strateji falan yoktur, iflas eden strateji sorgulanmasın diye yeniymiş gibi sunulan şey çaresizlikten başka bir şey değildir" dedi.

BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhuriyet ve Taraf gazetesinde yer alan AKP’nin yeni Kürt stratejisi haberlerini twitter üzerinden değerlendirdi.

“Bugün bazı gazetelerde AKP’nin Kürt sorununda yeni stratejisi diye sunulan şey, devam etmekte olan güvenlik stratejisinin bizatihi kendisidir” diyen Demirtaş devamla şunları kaydetti: “Newrozla birlikte fiyaskoyla sonuçlandığı tescillenen güvenlik konseptini yeni cümlelerle ifade etmek zevahiri kurtarmaya çalışmaktır. Ortada yeni bir strateji falan yoktur, iflas eden strateji sorgulanmasın diye yeniymiş gibi sunulan şey çaresizlikten başka bir şey değildir.”

‘ALÇAKÇA İFTİRA’

Demirtaş ayrıca Cizre’deki Newroz kutlamaları sırasında bir polisin ölümüne yol açan silahlı saldırının BDP İlçe binasından yapıldığı yönünde Yeni Şafak, Bugün ve Yeni Akit gazetelerinde yer alan habere sert çıkarak “alçakça bir iftira” olarak tanımladı:

“Cizre’de BDP binasından polise ateş açıldığı iddiası alçakça bir iftiradır. Tam tersine ilçe binamız polis tarafından taranmış,ilçe başkanımız dipçiklerle feci şekilde dövülerek göz altına alınmış ve şu anda Dicle Üniversite Hastanesi’nde yoğun bakımdadır. İftiralar, partimize dönük bu saldırıların üstünü örtmeye dönük karalamadan başka bir şey değildir.”

‘Polis öldüren kurşun BDP binasından’ haberine yalanlama

ANKARA - BDP, Yeni Şafak, Bugün ve Yeni Akit gazetelerinde bugün yayınlanan ‘Polis öldüren kurşun BDP binasından” başlıklı haberi yalanlayarak, “Haberdeki iddialar tümüyle gerçek dışıdır, yalandır, kirli ve çirkin bir propagandadır” dedi.

BDP Genel Merkezi, Yeni Şafak, Bugün ve Yeni Akit gazetelerinin bugünkü sayılarında yer alan “Polis öldüren kurşun BDP binasından” başlıklı haberle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, BDP Cizre ilçe binasından polislere ateş açıldığı şeklinde bir takım asılsız iddialara yer verildiği belirtilerek şöyle dendi:

“Belli bir merkezden servis edildiği anlaşılan bu haberdeki iddialar tümüyle gerçek dışıdır, yalandır, kirli ve çirkin bir propagandadır. Bu haberi servis yapanların amacı partimizi hedef göstererek provokasyon yaratmaktır.

İddia edildiği gibi parti binamızda ne bir silah bulunmuştur, ne de bir kovan. Tam tersine ilçe binamız özel harekât timleri tarafından uzun namlulu silahlarla taranmış, kurşun yağmuruna tutulmuştur.”


Açıklamada ayrıca asılsız haberlerin geir çelilip düzeltilmemesi halinde hukuki süreç başlatılacağı ifade edildi. 

 ANF NEWS AGENCY

Hiç yorum yok: