2 Ekim 2011 Pazar

Yazıcıoğlu Suikastini Öcalan Açıklamıştı!

Avukatları ile yaptığı görüşmelerde Türkiye’nin siyasi tarihi, Ergenekon, JİTEM gibi kontrgerilla yapılanmaları ve uluslararası bağlantıları üzerinde değerlendirmelerde bulunan Öcalan, eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin hayatını kaybettiği 25 Mart 2009 tarihindeki helikopter kazasının ardından Yazıcıoğlu’nun da söz konusu yapılanmalar tarafından öldürülmüş olabileceğini örneklerle açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün açıklamalarının ardından kesinleşen cinayet, Öcalan’ı haklı çıkardı.

Öcalan ‘cinayet’ten şüphelenmişti


Herkesin kaza dediği olaya ilişkin ilk açıklamayı, 17 Nisan 2009 tarihinde avukatları ile yaptığı görüşmede yapan Öcalan, “Asıl Ergenekon siyasal alanda yapılandırılmış. Cossiga, Türkiye’deki Gladio’nun daha özerk olduğunu söylüyor. Buna izin vermişler. Doğu Perinçek gibiler kapitalizme, ABD’ye karşı mücadele ettiklerini sanıyorlar! Aslında tam da bunlara hizmet ediyorlar. Bu Ergenekoncular Amerika’ya ne kadar hizmet ettiklerinin farkında bile değiller. Muhsin Yazıcıoğlu bu olayları fark etmişti biraz. Ergenekon’dan çıkmak istiyordu, gırtlağına kadar içindeydi; ama nereye gideceğini, nasıl çıkacağını bilmiyordu. Gitmek istediği yer de Ergenekon’dan farklı değildi.  Burada önemli olan husus şudur. Amerika Özel Harekat-Ergenekon’u bundan sonra nasıl yapılandıracaktır” demişti.


Aileler biliyor


Adnan Menderes, Turgut Özal ve yine Yazıcıoğlu olaylarının bir biri ile bağlantısına dikkat çeken Öcalan, 24 Mayıs 2009 tarihinde de şöyle belirtmişti: “Menderes niçin idam edildiğini bilmiyordu. Oğul Menderes Demokrat Parti’den istifa etmiş, bu önemli bir noktadır. ‘Cindoruk, Demirel’in hukuki temsilcisidir.’ diyor. Menderes niçin istifa ediyor? Çünkü bunların babasının ölümünde rolleri vardır. Ergenekonculara idam ettirdiler. Turgut Özal’ın ailesi, oğlu, ‘babam öldürüldü’ diyor. Bunu kimin yaptığını söylemiyorlar! Ergenekon kapanından çıkmak öyle kolay değildir. Çıkmaya çalışanı öldürüyorlar. Gazetelerde Muhsin Yazıcıoğlu’nun eşi, Yazıcıoğlu’nun telefonun hafızasının kendisine teslim edilmeden önce silindiğini söylüyor. Bunu eşi söylüyor!”


Öcalan, Yazıcıoğlu’na ilişkin 12 Haziran 2009 tarihinde yaptığı son değerlendirmesinde ise “Bunları çok ustaca yapıyorlar” demişti.


Eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ölümünü de cinayet olarak değerlendiren ilk kişi olan Öcalan’ın değerlendirmelerinin ardından Özal’ın eşi Semra Özal, eşinin zehirlenerek öldürüldüğünü açıklamıştı.

Hiç yorum yok: