5 Ocak 2011 Çarşamba

Laz Marks Emice'ye Sorular- 4


Laz Marks Emice;

Haçan bi' şey soracağum. Farzu misal, ha boyle biz Yali Kahvesu ahalisi olarak, Subçomandante Marços Uşak ve yoldaşlari cibi kar maskesu taksak, sırtimiza HİM marçetler zinciri poşetlerundan geçursek, ensumuza da gaybana kapitalizumdan once davranup ha boyle barçod etiçeti yapiştirsak dumenden, sonra her birimuz, bir HİM marçetine sotelensek diyrum,
1- Boyle bir taktik ve strateju ile HİM marçetler zincirinun patroni Hazreti Bilal Efendu'nun dergahina sizabilir miyuz?
2- Oradan hareçetle, Baba Tanri Teyyip Şerdoğan'ın yanina ulaşmamiz mümkün midur?
3- Akabinde, buradan haraçetle "Teslis"u tamamlamak içun, Barrah Ohara'nun kılçığina siçtiminun Beyaz Sarayi'na ulaşabilir miyuz?
4- Ha bu üç kafadaru birden paketleyup kapitalizum ile birlikte tarihun çöpluğune atabilmemuz olasi midur?
5- Ha bu uç yanlişu toplasak bir doğru adami cöturür mi?
6- Ula ben yoksa "Troya Ati" taktiğundan çalinti yapmiş olabilir miyum? Peçi, senun deden Trierli Karl Marx Emicemiz'un arkadaşi Proudhon Uşak "Mülkiyet hırsizliktur " demişti ya, bak aklima celdi şimdu. Şimdi ben Tarih'ten "Troya Ati" taktiğuni çalmiş durumdaysam, mülkiyetçiliğe de kafa atmiş sayilir miyum? (Ula mülkiyet demuşken aklima geldu, eli öpulesu bir ablamiz vardu, Ursula K. Le Guin, ula ne cüzel kitap yazmişti "Mülksuzler" deyi)
7- Fazla sigaran var midur, benim tabakamdaki sarma tütunlar bittu da, emicecuğum?
Not: Baştan diyeyum Laz Marks Emicecuğum, ola ki çok sori sordum deyi da bağa " Ula artistluk yapma. Ha anani da al cit" demeye kalkişursan, evet anami da alir ciderum, ama sonra babam ile birlikte celirum, hatta belçi arkamizdan ufak ufak da olsa piroletarya celebilur. Emicem sağa diyrum, ha o kot kafali birisu var ya o anlayasun.
İmza: İkizdereli Deli Ismayıl
"Ula 'hepimuz Terzi Fiçriyuz' deyi de bağirmali caddelerda, sokaklarda, arka mahallelerda, varoşlarda ve ha o meclisun da onünda, tam bir milyon kişu olarak, birgun illa" /2010/ Fatsa/ İkizdereli Deli Ismayıl

Hiç yorum yok: