24 Mayıs 2012 Perşembe

'Ağabeyimi AKP Diyarbakır İl Yöneticisi Öldürttü'

Diyarbakır'da geçen hafta uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen AKP'li Umut Aydın'ın ailesi, çocuklarını AKP'li bir yönetici tarafndan öldürtüldüğünü söyledi. Çocuklarının AKP'deki yolsuzluk ve pislikleri tespit ettiği için AKP Genel Merkezi'ne ve polise mail attığını bunun içinde tehdit edildiğini belirten Aydın ailesi, çocuklarının önce dövüldüğünü sonra da öldürüldüğünü söyledi. cinayetten sorumlu tutulan AKP’li yöneticinin AKP Bağlar İlçe Başkanı Erdal Erdal olduğu öğrenildi.

Diyarbakır Kayapınar ilçesinde 18 Mayıs akşamı öldürülen AKP'li Umut Aydın'ın ailesi, çocuklarının ölümünden AKP'li yöneticileri sorumlu tuttu.

Umut Aydın'ın kardeşi Kadir Aydın, AKP Diyarbakır İl Örgütü'nde bazı yolsuzluk ve rant kavgasına kurban edildiğini belirterek, ağabeyinin susturulmak için öldürüldüğünü söyledi. Ağabeyinin, adını vermediği yönetici bir partili tarafından öldürtüldüğünü iddia eden Kadir Aydın, "Ağabeyim, AKP İlçe Başkanı ile ilgili bir çok çirkin olaya tanık olmuş ve tespit etmişti. Bunları AKP Genel Merkezi ve güvenlik birimlerine sürekli mail olarak gönderiyordu. 18 Şubat akşamı, ilçe başkanı ağabeyimin kafasına silah dayayıp ölümle tehdit etmiş, pis küfürler etmişti. Bunu ağabeyim bizzat bana söyledi. Ben Diyarbakır'da yaşamıyorum. Annemi arayıp söyledim. Daha sonra ağabeyim, onu tehdit eden kişiyle birlikte annemi arayarak sorunu çözdüklerini söylemişler. Ağabeyim, sonraki gün beni telefonla arayarak bana, 'Şerefsiz gelmedin. Ağabeyini dövüp eve bıraktılar. Sen gelseydin bunu yapamazlardı' dedi. Yine 15-20 gün önce ilçe başkanın kayınbiraderi, Batıkent çay ocağı civarında ağabeyimi dövmüş tartaklamışlar. Bu ifademi polise de verdim. Ama kimse cinayetle ilgili bilgi vermiyor. Her şey ortadadır, katil bellidir. Ama adamın kolu çok uzun kimse dokunamıyor" dedi.

Ailenin, ismini vermek istemediği, ancak polise bildirdiği cinayetten sorumlu tutulan AKP’li yöneticinin AKP Bağlar İlçe Başkanı Erdal Erdal olduğu öğrenildi.

OĞLUMU PKK ÖLDÜRMEDİ

Öldürülen Aydın'ın babası 59 yaşındaki Mehmet Sıddık Aydın ise 1990'lı yıllarda kimsenin cesaret edemediği dönemde kelle koltukta özel harekatçılara malzeme taşıdığını söyledi. Aydın, "Oğlumun siyasi bir cinayete kurban edildiğini söylüyorlar. Kesinlikle bu yalandır. Teröristler oğlumu öldürmedi. Enseden kurşun sıkıldığı söyleniyor bu da yalan. Adam yüzü dönük, tam karşıdan 30 santim mesafeden tabanca ile ateş etmiş. 3 kurşun yüzünün sol tarafına, 1 kurşun sağ çenesinin alt tarafından isabet etmiş. Ama oğlumun PKK tarafından öldürülmüş olduğunu söylüyorlar, kesinlikle yalan. Oğlum, kendine küfür edenlere, 'Allah senden razı olsun' diye cevap verirdi. Oğlumdan tek bir kişi rahasız olmadı. BDP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir taziyemize gelerek manevi destek sundu. Baydemir'in sıcak ilgisi ailece hoşumuza gitti. Ama AK Partili milletvekilleri ve yetkililer, ayıp olmasın diye taziyeye geldiler" dedi.

GÖNÜLLÜ DEĞİL PARTİ ÇALIŞANIYDI

Aydın'ın evli 35 yaşındaki kız kardeşi Çiğdem Yıldız da ağabeyinin kanının yerde kalmamasını isteyerek, Başbakan Erdoğan'dan yardım istedi. Aydın'ın 28 yaşındaki evli kız kardeşi Sevgi Yoldaş da, AK Partili yetkililerin ölümünden sonra ağabeyine sahip çıkmadığını ileri sürürek, şunları söyledi:

"Ağabeyim, kendi parasıyla yaptırdığı site ile AKP çalışmalarını halka aktarıyordu. Medya ve tanıtım işlerini yürütüyordu. Ama ölümünden sonra sadece gönüllü bir üye olduğunu söylediler. Bu doğru değil. Ağabeyim orada çalışıyordu. 2.5 yıldan beri orada çalışıyordu. Ölmeden önce herkes onu çok seviyordu. Öldükten sonra kimse onu tanımadı. Ama taziyeye gelen arkadaşları her şeyi anlattı bize. İlçe başkanı ile aralarında geçenleri tek tek anlattılar. Korktukları için polise gidip anlatamıyorlar. Kardeşim evli 2 çocuğu vardı. Bunun hesabını kim verecek? Kardeşimi teröristlerin öldürdüğünü söylüyorlar. Kesinlikle yalandır. Polis de biliyor, biz de biliyoruz. Ama kimse bu konunun üzerine gitmiyor" şeklinde konuştu.

Umut Aydın'ın 18 Mayıs akşamı öldürülmesi ardından başta AKP Diyarbakır İl Başkanı Halil Advan olmak üzere parti yöneticileri Aydın'ın partilerine zaman zaman uğrayan, gönüllü olarak fotoğraflarını çalışan biri olarak tanıtmışlardı.

ANF NEWS AGENCY

Hiç yorum yok: