4 Mart 2012 Pazar

İmralı’dan Mesaj Var

PKK Lideri Abdullah Öcalan ile birlikte İmralı Özel Tip Cezaevi'nde tutulan Cumali Karsu, avukatlarına gönderdiği faksta sürece ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın 7 ayı aşkın süredir avukatları ile görüşmeleri çeşitli gerekçelerle engellenirken, İmralı Cezaevi'nde tutulan PKK hükümlüsü Cumali Karsu Asrın Hukuk Bürosu'na bir faks gönderdi.

‘AÇLIK GREVLERİ MAKUL BİR BİÇİMDE SONUÇLANSIN'

Karsu gönderdiği faksta içerisinde bulundukları duruma ilişkin şu bilgileri verdi: "Bu koşullarda ancak gerekli durumlarda birkaç satırla yazmak durumundayım. Son aylarda yoğun bir süreç başlamış durumda. Gazetelerden yansıdığı kadarıyla özellikle cezaevlerinde bir eylemlilik süreci başlamış durumda. Duyarlılık nedeniyle açlık grevleri anlaşılır, fakat uzun süreler veya süresiz grevler, hele hele fiziki tahribatlara yol açacak bir düzeye getirilmesi pek gerekli değildir. Makul bir biçimde sonuçlanmasını sağlamak doğru olandır diye düşünüyoruz."

‘YAKMA EYLEMLERİ SON BULMALI’


Karsu, diğer bir konunun da kendini yakma eylemleri olduğunu belirterek, "Bizleri fazlasıyla üzen bu olaylar mutlak son bulmalı ve önüne geçilmesidir. En temel yaklaşım fiziki olarak sağlıklı olmak ve düşünsel yoğunluğumuz anlamlı pratiğe dönüştürmektir bu aşamada. Başlattıkları açlık grevlerini makul bir biçimde sonuçlandırmalarını istedik. Bunu sağlamak konusunda gerekli duyarlılığı göstermenizi bekliyoruz" dedi.

‘HER ŞEYE RAĞMEN İYİ OLACAK’


Karsu, gönderdiği faksı şu cümleler ile bitirdi: "Ailelerin bu aşamada gelmelerine gerek yok. Mesela sadece sizlere ve ailelerle yapılacak görüşlerle sınırlı değildir. Son zamanlarda avukatlar dahil binlerce insan hukuksuz bir biçimde tutuklandı. Ayrıca bizim dışımızda kimi nedenlerden dolayı tıkanan bu sürecin devamını sağlamak ve toplumsal anlamda çaresini yaratmaktır. Konjonktürel durum pek ümit vermiyor. Zaman gösterecektir bunu da. Koşullar itibarıyla durumumuzu tahmin ettiğiniz için ayrıntılandıramıyorum. Her şeye rağmen iyi olacak. Arkadaşların selamlarını da ileteyim hepinize."

ANF NEWS AGENCY

Hiç yorum yok: