4 Mart 2012 Pazar

Hosgeldin NUÇE TV

KOPENHAG - Kürdistan medya dünyasına yeni bir Tv kanalı daha katıldı. Kürdistan’ın ilk haber kanalı olan NUÇE TV yarın yayın hayatına başlıyor.
Kürtçe'nin Kurmanci, Sorani, Dımili, Hewramani lehçeleri ile Türkçe ve İngilizce dillerinde yayın yapacak olan haber kanalı NUÇE TV uydu üzerinden izleyicileri ile buluşacak.
Danimarka Mezopotamya Brodcast Şirketine bağlı olarak yayın yapacak olan NUÇE TV Hakikat Zamanı (Dema Rastiye) sloganıyla izleyicilerin karşısına çıkacak.

Amed saati ile 08:00'de, Avrupa saati ile ise sabah 07.00'de yayına başlayacak televizyonda, saat başı Kürtçenin Kurmanci, Sorani, Zazaki, Hewrami lehçeleri ile Türkçe ve İngilizce haber sunulacak. Gece 22.00'de, günün son haberleri sunulacak.

Haber aralarında haber-aktüel programlar, akşam ana haberlerden sonra paneller yapılacak. Kadın haberleri NUÇE - JİN adı ile sunulurken, Dünya haberleri de Kürtçe ve Türkçe sunulacak.

NUÇE TV yönetimi yayın politikasını Kürdistan esas olmak üzere, Ortadoğu, Avrupa ve dünyada, haber konusu olacak tüm gelişmeleri anında, ayrıntıları ile ve herkesten önce izleyicilerine duyurmak şeklinde özetliyor.
Daha önceki adı Eurobird 9A olan Nilsat 9A uydusundan yayın yapacak olan NUÇE TV’nin uydu frekansları ise şöyle:

EUROBIRD 9A (yeni ismi EUTELSAT 9A) 9° doğu

FREKANS : 11.843

POLARITE : V

SYMBOL : 27500

NILESAT (yeni ismi EUTELSAT 7 WEST A) 7° batı

FREKANS : 11.354

POLARITE : V

SYMBOL : 27500

Güncel Yorum olarak onca saldiri altinda kendini gelistirerek Kürt Halkinin sesini dünyaya duyurmada Kürt Medyasının yeni bir mevzisi olacak olan NUÇE TV'ye yayin hayatinda basarilar diliyoruz. Hosgeldin NUÇE TV...

ANF NEWS AGENCY

Hiç yorum yok: