25 Şubat 2012 Cumartesi

Katar ve Türkiye, Cezayir'deki İslamcı Partileri Finanse Ediyor!

Cezayir - Cezayir’deki İslamcı partilerin Katar ve Türkiye’den para aldığı iddia edildi.

Fransızca yayın yapan Cezayir gazetesi Reflexion, Katar’dan bir kaynağa dayandırdığı haberinde Cezayirli İslamcı partilerin Katar ve Türkiye’den para aldığını öne sürdü.

Bu iki ülkenin İslamcı partilerin finanse etmekle suçlandığını ifade eden gazete, “Türk modeli üzerinden antlantist bir İslam’ı pazarlamak için birlikte çalışıyorlar” dedi.

Cezayirli İslamcı partilerin Erdoğan’ın AKP’sine yakınlığının artık bir sır olmadığını belirten gazete, “Açık ki Türkiye ve Katar’a gidenler kendilerine birkaç dolar verilmesi için çalışıyor ve karşılığında, döndüklerinde Türk modelinin tanıtımını yapıyorlar” diye yazdı.

Tunus’ta Ekim ayında seçimleri kazanan Ennahda partisinin de AKP tarafından finanse edildiği iddia edilmişti. Kasım ayında Fransız LCP kanalında yayınlanan panele katılan Paris X-Nanterre Üniversitesi profesörü ve aynı zamanda “Tunus Baharı” isimli kitabın yazarı Abdelwahab Meddeb,AKP’ye sempatisini gizlemeyen islami hareket Ennahda’ya “bir kısım paranın Türkiye’den geldiğini” söylemişti.

ANF NEWS AGENCY

Hiç yorum yok: