7 Ekim 2012 Pazar

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünden Skandal Fişlemeler

Roj Hack tarafından Lekolin.org sitesine ulaştırılan Dicle Üniversitesi öğrencilerine ait fişleme belgelerini deşifre etmeye devam ediyoruz.

Roj Hack’in ele geçirdiği fişleme belgeleri arasında AKP hükümeti İç işleri bakanlığının Diyarbakır Emniyet Müdürlüğüne, Dicle Üniversitesi öğrencilerinin fişlenmesine dair gönderdiği 2005 yılına ait ‘gizli’ ibareli bir yazı da bulunuyor.

Sitemize bir bölümü ulaştırılan Dicle Üniversitesi öğrencilerine ait fişleme belgeleri arasında bazı öğrenciler hakkında skandal olabilecek fişlemelerin yapıldığı ortaya çıktı.


TEM’İN ÖZEL SAVAŞ  POLİTİKASI  DEŞİFRE  EDİLDİ

Roj Hack tarafından sitemize gönderilen belgelerin içerisinde on binlerce öğrenci farklı şekillerde ve hukuk dışı yöntemlerle fişlendiği görülüyor. AKP devletinin Diyarbakır TEM (Terörle mücadele şubesi) eliyle gerçekleştirdiği skandal fişlemelerde öğrencileri Kürt Özgürlük Hareketinden uzaklaştırmak ve düşürmek için uyguladığı özel-psikolojik savaş politikalarını da deşifre ediyor.

VALİLİK BURSUYLA EYLEMLERDEN UZAKLAŞTIRMA

Roj Hack’in ele geçirdiği fişleme belgelerinde bazı öğrencilerin tehlikeli olduğu ve etkisizleştirilmesi gerektiği kaydı geçerken bazı fişlemelerde ise bazı öğrencilere ajanlık için teklifte bulunulduğu ve polislerin bazı öğrenci aileleri ile görüşmeler yaparak valilik bursuna bağlayarak öğrencileri politik kimliğinden ve öğrenci eylemselliklerinden uzaklaştırıldığı görülüyor.

‘RANDEVU EVİ PİÇİ VE KADIN SATIYOR’ İBARELİ FİŞLEME

Fişleme belgelerinde tüm öğrencilerin katıldığı demokratik eylem ve gösteriler bir bir dizilirken, özellikle Diyarbakır’da Kürt öğrenci Şerzan Kurt’un AKP polisi tarafından katledilmesini protesto eden gösteriye katılan öğrenciler ‘gebertilen Şerzan Kurt’un protestosuna katıldı" diye fişlendi. Bazı öğrencilerin bahaneler üretilerek gözaltına alınıp tutuklanmasının sağlanması gerekliliğinin kaydı geçiyor. Öte yandan Mehmet Ali Karaca adlı öğrenciye ait fişleme belgesinde ise ‘randevu evi piçi ve kadın satıyor’ ibaresi kullanılmış. 

Roj Hack Hacker grubu Lekolin.org sitesine gönderdiği açıklamasında; Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünün bilgisayar sistemini hacklediklerini belirterek, Dicle Üniversitesi öğrencilerinin fişleme belgelerini aldıklarını duyurdu. 

DİCLE ÜNİVERSİTESİNİN 2008-2011 YILLARI ARASINDAKİ ÖĞRENCİLERİ FİŞLENDİ

Roj Hack açıklamasında; Hackledikleri emniyet müdürlüğü bilgisayarlarında işgalci AKP devletinin polisleri tarafından yapılmış fişleme belgelerine ait veri tabanlarına ulaştıklarını, Dicle Üniversitesi ve bağlı tüm fakültelerinde 2008-2011 yılları arasında on binlerce öğrencinin orijinal fişleme belgesine ait GBT programı ve buna ait veri tabanlarını ele geçirdiklerini duyurdu. Yapılan açıklamada; ele geçirilen belgelerde 27471’i erkek 16177’si kız öğrenci olmak üzere 43648 öğrenciye ait fişleme belgelerine ait veri tabanlarının çözümü yapıldıktan sonra en kısa zamanda yayınlayacaklarını belirtti. 

FİŞLEME VERİ TABANLARINDA MAHSUM KARAOĞLAN VE AYDIN ERDEM DE BULUNUYOR

Roj Hack’in lekolin.org sitesine gönderdiği öğrenci fişleme belgelerinin ilk çözümleri içinde, 4 Nisan 2009’da Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın doğum günü vesilesiyle Urfa’nın Halfeti ilçesine bağlı Amara(Ömerli) köyündeki yürüyüşe katıldığı için AKP faşist güçleri tarafından katledilen Mahsum Karaoğlan ile aynı yıl Diyarbakır’da bir protesto yürüyüşüne katıldığı için AKP polisi tarafından hedef gözeterek katledilen Aydın Erdem’e ait fişleme belgeleri de var.

AKP devletinin polis ve askerleri tarafından katledilen Kürt gençleri Mahsum Karaoğlan ve Aydın Erdem ile ilgili fişleme belgesinde, yaşamını yitiren gerillaların cenazesine katılmaları; “leş cenazesi” olarak belirtilerek isimlerinin karşısında “umut verici olmadıkları” notları düşülmüş ve son kısımda ise “ gebertildi” ibaresine yer verilmiş.

ROJ HACK’İN ELİNDE FİŞLEMEYİ GERÇEKLEŞTİREN POLİSLERİN FOTOLARI DA VAR

 Ayrıca Roj Hack’in ele geçirdiği belgeler içinde AKP polisi tarafından düşürülerek yurtsever Kürt öğrencileri aleyhine gizli tanık olarak kullanılan bir öğrenci ve bu fişleme çalışmasını gerçekleştiren Diyarbakır Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle mücadele polislerinin fotoları da var.

Lekolin.org Haber Merkezi

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info

Hiç yorum yok: