23 Nisan 2013 Salı

YPG: Rejim Kürtleri Kirli Savaşın İçine Çekmeye Çalışıyor


Batı Kürdistan Halk Savunma Birlikleri (YPG), Suriye rejim güçlerinin Efrin’e bağlı Ziyaret ve Gunde Mezin köylerine yönelik saldırılarının Halep’in Şeyh Meksud ve Eşrefiye mahallelerine yönelik saldırılarının devamı olduğunu belirterek, “Rejim Kürtleri kirli savaşın içine çekmeye çalışıyor” dedi.

YPG Basın Merkezi, Suriye rejim güçleri tarafından dün Efrin’in Şerawa ilçesine bağlı Ziyaret ve Gunde Mezin köyüne yönelik gerçekleştirdiği bombardımanla ilgili açıklamada bulundu. Açıklamada, devam etmekte olan bombardımanda 9 yaşındaki bir çocuğun yaşamını yitirdiği, çok sayıda kişinin yaralandığı ve büyük maddi hasarın meydana geldiği belirtildi. Bombardıman sonucu iki köy halkının ise Kimar, Berad u Kurzel ile Efrin merkezine göç ettikleri aktarıldı.

Ziyaret ve Günde Mezin köyüne yönelik bombardımanların Halep’in Şeyh Meksud ile eşrefiye mahallelerine yönelik saldırıların bir devamı olduğu belirtilen açıklamada, “Bu köylere yönelik saldırılar rejimin yüzünü göstermektedir. Rejim 3 aydır Kürtlerin bölgesinde karışıklık çıkarmaya çalışarak Kürtleri kirli savaşın içine çekmeye çalışıyor” dendi.

Açıklamanın sonunda, YPG’nin rejimin söz konusu planının hayata geçmesine izin vermeyeceği vurgulanarak şöyle dendi: “Biz saldırılara gerekli cevabı vereceğiz. YPG olarak gelişebilecek saldırılara karşı da gereken cevabı vermeye hazırız. Halkımızın varlığı varlığımızdır. Köy ve kentlerimizi koruyacağız.”

ANF

Hiç yorum yok: