18 Şubat 2013 Pazartesi

Karayılan: İki Eksen Üzerinde Çalışıyoruz

KCK Yürütme Konseyi Başkanı Murat Karayılan, Strasburg'da onbinlerce kişinin katıldığı mitinge gönderdiği görüntülü bir mesajla halka seslendi.  Mücadelede sonuç almak istediklerini söyleyen Karayılan, "Şimdi iki eksen üzerinde çalışıyoruz" diyerek, 2012'de başlattıkları hamleyi sürdüreceklerini ama diyalog ve barışa da açık olacaklarını kaydetti.

Mücadeleyle sonuç almak istiyoruz. Zulme karşı geri adım atmadan sonuç almak istiyoruz.  Fakat biz çözüm ve barışa da açığız. İmralı'da Önderliğimiz mesaj verirse biz buna da hazırız.

15 Şubat Komplosunun Kürt halkının geleceğine yönelik bir saldırı olduğuna dikkat çeken Karayılan "Bu komployu sert bir şekilde kınıyoruz." dedi.

Komploya karşı direnişin 14 yıldır kesintisiz bir şekilde devam ettiğini söyleeyn Karayılan şöyle dedi:

"Önderimiz Rêber Apo İmralı'da 14 yıl boyunca direndi. Hareketimiz, gerillamız, kadrolarımız ve halkımız her yerde ve her şekilde direndi. Rêber Apo'nun çizgisinde direniş sergiledi. Siz Avrupa'da yaşayan Kürdistanlılar 14 yıldır Strasburg'da direniyorsunuz. İmralı direnişiyle, özgürlük hareketinin direnişiyle, sizlerin halkımızın direnişiyle komplo boşa çıktı. Komplo başarısız oldu."

Fakat Türk sömürgeciliğinin kendini pazarlayarak komployu yeniden örgütlediğine dikkat çeken Karayılan, Öcalan üzerinde İmralı işkence sistemi, Kürt halkı üzerinde ise kuşatma politikası yürütüldüğünü ifade etti.

"KATLİAMDA TÜRK GLADYOSUNUN ELİ VAR"

Paris'te 9 Ocak günü Sakine Cansız, Fidan Doğan, Leyla Şaylemez'in katledildiği saldırının Öcalan'a yönelik saldırının bir devamı olduğunu söyleyen Karayılan şöyle devam etti:

"Şunu herkes bilsin ki ne hareketimiz ne de Avrupa'daki halkımız bu saldırılarla geri adım atmaz. Paris'teki bu saldırı uluslararası komplo çerçevesinde geliştirildi. Türk gladiosunun eli var bu saldırıda. Uluslararası güçlerin desteği olmasaydı Türk gladiosu bu saldırıyı yapamazdı."

Karayılan, NATO ve Avrupa devletlerinin artık bu yöntemi bırakması gerektiğini belirterek,  "Kürt halkı haklı bir dava yürütüyor.  AB, Türk egemenlerini desteklememeli" dedi.

Fransız hükümetini katliamı aydınlatmaya çağıran Karayılan, "Katliam aydınlatılamazsa sorumluluk Fransa'nın üzerine kalır" diye ekledi.

Kürt halkının 14 yıllık direnişi ile Öcalan'dan kopmadığına ve haklı davasından vazgeçmediğine vurgu yapan Karayılan AKP'yi de şu sözlerle uyardı:

"İmralı'da Önderliğimizle geliştirilen diyalogu yerinde buluyoruz. Biz de demokratik çözümden yanayız. Fakat biz bakıyoruz ki Türk devletinin yaklaşımlarında çözüm yok. Zihniyetlerinde bakış açılarında çözüm görünmüyor. Eğer onlar gerçekten hazırlarsa biz de hazırız. Ama AKP hiçbir şey yapmıyor, yapıyormuş gibi davranıyor. Psikolojik savaş yürütüyor. Açıktır ki çözüm niyeti yok." 

"İKİ EKSEN ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ"

Karayılan "Bilinmeli ki biz çocuk değiliz. Biz 2012'de nasıl devrimci hamle geliştirmişsek 2013'te de devam edeceğiz." dedi.

2012 de başlatılan hamlenin 2013'te sonuca götürüleceğine vurgu yapan Karayılan sözlerini şöyle sürdürdü: "15. yılına giren komplo yılını Büyük Direniş Yılı haline getirmek istiyoruz. Hareketimizin buna gücü yeterlidir. Şimdi iki eksen üzerinde çalışıyoruz. Mücadeleyle sonuç almak istiyoruz. Zulme karşı geri adım atmadan sonuç almak istiyoruz.  Fakat biz çözüm ve barışa da açığız. İmralı'da Önderliğimiz mesaj verirse biz buna da hazırız. Bunun için AKP'nin adım atması lazım."

Tarihi günlerden geçildiğine vurgu yapan Karayılan,  "Bu tarihi günlerde yanlışlık yapmak istemiyoruz ve başarmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

"OPERASYON OLDUĞU SÜRECE GERİLLA EYLEMLERİ DE DEVAM EDECEK"

Karayılan, Türk sömürgeciliğinin oyunlarına karşı Kürt halkını duyarlı olmaya çağırırken,  "Herkesin uyanık olması lazım. Kimse zulme ve baskıya karşı geri adım atmaz. Erdoğan 'silahlı güçler olduğu sürece operasyon sürecek' diyor. Ben de diyorum operasyon olduğu sürece gerilla eylemi devam edecek" ifadelerini kullandı.

Avrupa'daki Kürtlere seslenen Karayılan, Öcalan için başlatılan Uluslararası imza kampanyasının önemine vurgu yaptı ve şunları söyledi:

"Strasbourg'daki nöbet eylemi çok değerli. Devam etmeli. herkes katılmalı. İçinde bulunduğumuz süreç başarı sürecidir. geri adım atacağımız bir süreç değil. İleri doğru gidiyoruz. Genel mücadelemiz ve özellikle Avrupa'daki mücadeleniz başarıya ulaşacak. Şehit Sakinelerin, Fidanların, Leylaların  anısına mücadeleniz daha da güçlenmeli. Bu umutla hepinizi selamlıyorum..."

ANF

Hiç yorum yok: