23 Eylül 2011 Cuma

Şırnak, İdil ve Silopi Belediye Başkanları Gözaltına AlındıŞırnak'ta KCK'ye yönelik olduğu iddiasıyla yürütülen ancak BDP'yi hedef alan operasyon kapsamına Şırnak, İdil ve Silopi belediye başkanları gözaltına alındı.

Şırnak'ta yürütülen KCK operasyonları kapsamında bugün sabaha karşı Şırnak merkez, İdil ve Silopi ilçelerinde gerçekleştirilen operasyonlarda, Şırnak Belediye Başkanı Ramazan Uysal, İdil Belediye Başkanı Resul Sadak, Silopi Belediye Başkanı Emin Toğurlu ve Silopi BDP ilçe başkanı Bahattin Alkış' ta gözaltına alındı.

Şırnak'ta geçen Cumartesi günü başlayan ve aralıklarla devam eden KCK operasyonları kapsamında bugün sabah saatlerinde Şırnak'n merkez ve İdil ile Silopi ilçelerinin belediye başkanları ile BDP il ve ilçe başkanlarının evleri basılarak arama yapıldı.

Diyarbakır özel yetkili Cumhuriyet Savcılığının soruşturması kapsamında sabah saatlerinde Şırnak merkezde, BDP'li belediye başkanı Ramazan Uysal'ın evi arandı ve Uysal gözaltına alındı. Şırnak BDP il başkanı Abit İke ve merkez ilçe başkanı Abit Bayık'ın evlerinde de arama yapıldığı ancak her ikisinin de evde bulunmadığı öğrenildi. İdil Belediye Başkanı Resul Sadak, Silopi belediye başkanı Emin Toğurlu ve ilçe başkanı Bahattin Alkış'ın evlerine baskın düzenleyen polis, 3'ünü de gözaltına aldı. Başkanların evlerinde yapılan aramalarda bilgisayar ve bazı dokümanlara el konulduğu belirtildi.

Şırnak merkez ve ilçelerinde geçen Cumartesi günü başlayan ve devam eden KCK operasyonlarında şimdiye kadar gözaltına alınan ve Diyarbakır'da hakim karşısına çıkartılan toplam 59 kişiden 47'si tutuklanmıştı.

Hiç yorum yok: