16 Haziran 2012 Cumartesi

Fetullah Yine Ağladı: Türkiye Güvenli Değil, ABD'de Kalıyorum!

fetttullah-gulenTürk Başbakanı Tayyip Erdoğan'ın siyasi rakibi Fetullah Gülen'e İstanbul'da düzenlenen 10. Türkçe Olimpiyatları'nın kapanış töreninde yaptığı 'Türkiye'ye dön' çağrısına yanıt geldi. Gülen, türkiye'nin kendisi için güvenli olmadığını, ABD'de kalacağını söyledi. 
ABD 'de bulunan Gülen, Türkiye 'ye dönmeyeceğini ifade etti. Fethullah Gülen'in Başbakan'ın çağrısına verdiği yanıt şöyle: "Şimdi bunu hemen söyleyeyim, orda o kendine yakışanı yaptı. Fakat o ilk değil onu söyleyeyim. Sayın Cumhurbaşkanı da, O da açıktan açığa dedikleri de oldu, bir vasıta ile bana ulaştırdıkları da oldu, söyledikleri de de oldu. Daha başka ricari devletten daha başkaları da kendilerine yakışan o cihan mertliği her zaman sergilediler. Ben defaatla duydum. Yanıma gelen, aynı zamanda o arkadaşlardan yanıma gelen kimseler de aynı şeyleri teklif ettiler. Artık Türkiye 'ye gelme zamanı değil mi, filan dediler.

'BAŞIMA DERT AÇARIM '

Şimdi onlar onu yapmada kendilerine düşen, kendilerine yakışanı yapıyorlar. Ben bu mevzuda ben demek de çok çirkin bir şey de, benim de bana yakışanı yapmam lazım. Şimdi onlar davet ederler, gel derler normal. Millet de onlar davet etmeleri lazım geliyor gibi onlara bakabilirler ve nitekim zannediyorum orada alkışın ritmi dozu biraz yükselince de heralde öyle bir talep şeyi imajı aldı Sayın Başbakan.

Ondan da anlıyorum da dedi yani ordaki anlayışını ortaya koydu. Halk da öyle diyebilir yani onlar çağırdığı zaman çağırmasalar ben gidemem, Türkiye emin, böyle güvenlikli bir yer değil dolayısıyla başıma gayile açarım, dert açarım başıma. Arz edeceğim şeyler böyle yakışıksız şeyler olabilir de ben hiç bir zaman böyle başıma dert açacağım mülazası yaşamadım yani.

'BURADA YAŞAYACAĞIM'

Rövanş peşinde koşan birileri, bazı müesseselere zarar vermek suretiyle idareyi zor durumda yüzde bir ihtimalle bırakacaklarsa şayet, Türkiye 'deki olumlu şeylerde bir duraklama olacaksa şayet, ben bir müddet daha ömrüm vefa ederse burada kalmayı ülkeme, milletime, ülkemde olan o şeylere zarar vermemek için daussıla deyip sıla sevdasyla kahve içtiğim kahveleri bile böyle hatırlayarak, ve sonra ondan kaçarak burnumun kemikleri sızladığı anda ondan uzaklaşarak burada kalacak, yaşayacağım." 

(radikal)

Hiç yorum yok: