24 Ekim 2011 Pazartesi

KCK Van İçin Büyük Dayanışmaya Çağırdı

KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı, Van’da meydana gelen 7.2 şiddetindeki depremde yaşamını yitirenlerin aileleri ve yakınların başsağlığı, tüm yaralılara acil şifalar diledi. KCK, “Halkımızın yaşadığı bu derin acıyı yüreğimizde his ediyor ve paylaşıyoruz” dedi.

KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı, Van’daki depreme ilişkin yaptığı açıklamada, belediyeleri , sivil toplum örgütleri ve yardım kuruluşları başta olmak üzere bütün imkanların seferber edilerek büyük bir dayanışma gösterilmesini istedi.

KCK’nin mesajı şöyle: “Başta Van merkez ve Erciş olmak üzere Kürdistan’ın serhat bölgesinde 7.2 şiddetinde gerçekleşen depremde büyük can ve mal kaybı ile birlikte çok sayıda yaralının olduğu anlaşılmaktadır. Bu büyük felakette yaşamını yitiren insanlarımıza Allah tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, tüm yaralılarımıza ise acil şifalar diliyoruz. Halkımızın yaşadığı bu derin acıyı yüreğimizde his ediyor ve paylaşıyoruz.

CANSİPERANE BİR DAYANIŞMA OLMALI


Büyük felaketin ardından binlerce ailemizin ve on binlerce insanımızın yaşadığı büyük acı ve mağduriyet tüm halkımızındır. Halkımızın belediyelerini, tüm sivil toplum örgütleri ve yardım kuruluşlarını, yine kimin ne imkanı varsa hiçbir şeyini esirgemeden ve bir an olsun gecikmeden tam bir seferberlik ruhuyla ve büyük bir dayanışma içerisinde harekete geçmeye çağırıyoruz. Halen enkaz altında bulunan çok sayıda insanımızın bir an evvel kurtarılması, yaralıların tüm imkânlar seferber edilerek en kısa sürede tedavi edilmesi felaketin ardından yaşanan açlık ve soğuk hava koşullarını gözeterek acıyı birazda olsun hafifletecektir. Bunun için battaniye, yatak, ilaç ve temel gıda maddelerinin temini konusunda her kez gece gündüz demeden cansiperane tam bir dayanışma ve yardımlaşma çabası göstermelidir. Halkımız, devletin vurdun duymaz ve ihmalkar tutumunu beklemeden kendi imkanlarıyla üzerine düşeni tam bir duygu birliği içersinde ve fedakarca yaparak harekete geçmelidir.

Bu büyük felaketin halkımız arasında daha çok birlik ve dayanışmaya vesile olacağına inanıyoruz. Bu temelde tüm halkımıza bir kez daha başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimizi belirtiyor, hareket ve halk olarak bu acı ve zor sınavdan başarıyla çıkacağımıza inanıyoruz.”

Hiç yorum yok: