6 Ekim 2011 Perşembe

ESP: Biz de KCK Üyesiyiz

Ezilenlerin Sosyalist Partisi Dersim İl Örgütü bugün yaptığı basın açıklaması ile BDP’ye dönük saldırıları protesto ederek “bütün Kürt’ler KCK üyesi ise bizde KCK üyesiyiz dedi.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi Dersim İl Örgütü, tutuklama saldırılarına karşılık bugün gün boyu BDP’de nöbet tutarak, BDP çalışanı oldu. ESP üyeleri öğlen saatlerinde BDP İl binası önünde ise yaptığı basın açıklaması ile BDP’ye dönük tutuklama terörünü protesto etti. “Gözaltılar tutuklamalar baskılar bizi yıldıramaz”, “hepimiz BDP’liyiz”, “yaşasın devrimci dayanışma” sloganlarının atıldığı basın açıklamasını ESP adına Özgür Kiraz okudu. Gündem gazetelerinin tutulduğu açıklamada konuşan Kiraz son günlerde yapılan operasyonlardan bahsetti.

ÇİLLER’DE ÖLÜM LİSTESİ, ERDOĞAN’DA TUTSAK LİSTESİ

Kiraz, “Meclis’de barış çalışması yapmak isteyen, çocuklarının ölmemesini isteyen, tecridin son bulmasını isteyen Kürt’ler bir bir tutuklanmaktadır. ‘90’lar da Tansu Çiller’in cebinde ölüm listeleri vardı, şimdi ki günlerde ise Erdoğan’ın cebinde tutuklayacakların listesi var. Bu rezalet bir an önce son bulmalıdır. Bir halkı kelepçe ile susturamazsınız” diyerek şöyle devam etti “bugün nefes alan her Kürt KCK üyesi olmaktan tutuklanıyor. Eğer Kürt siyasetçileri KCK üyesi ise biz ESP üyeleri de KCK üyesiyiz. Çünkü bugün bizde onlar gibi demokratik yollardan kendi haklarımızı ve kimliğimizi savunuyoruz” dedi.

ESP üyesi Kiraz açıklamanın sonunda meclisten geçen savaş tezkeresini de kınadı: “Orada tek bir parti dışında bütün milletvekilleri evet dedi. Demokratik söylemlerde bulunan CHP ise tüm gücüyle Kürt’lere saldırılara onay verdi. Buradan da CHP’nin nemenem bir parti olduğunu Dersim kamuoyuna duyuruyoruz. Bu savaş tezkeresi yoksul ve emekçi çocuklarının ölümü demektir. Tezkereye onay verenler bu ölümlerin vebalı altında kalacaklardır.”

BDP ve Partizan’ın da destek verdiği açıklama sonrası, ESP üyeleri Dersim merkezde dayanışma amaçlı Özgür Gündem gazetesinin satışını gerçekleştirdi.

Hiç yorum yok: