10 Eylül 2011 Cumartesi

Cemaat, Otogarlara Kamp Kurdu

Samsun otogarında “Gülen Cemaati”ne bağlı kurum ve kuruluşlar kayıt için gelen her öğrencinin önünü keserek, “Yardım edelim, hem de karşılıksız” diyor. Yardımın altından ise Gülen Cemaati çıkıyor.

Benzer
bir durum Ankara için de geçerli. Üniversiteye kayıt işlemi için Ankara’ya gelen öğrenciler terminale iner inmez başta Gülen cemaati ve tarikat yurtlarında kalmaları için peronlarda bekleyenlerin kıskacında kalıyor.

'ABİ VE ABLA EVLERİ VAR
'

Bugünlerde
yolunuz Samsun otogarına düşerse ve gençseniz şanslısınız! Çünkü size yardım için sıraya giren insanlarla karşılaşacaksınız. Biraz konuştuktan sonra bu “karşılıksız” yardımın altından çok tanıdık bir cemaat çıktığını göreceksiniz. Kayıt için geldiğini düşündükleri her aileye ve öğrenciye giderek, “size yardımcı olabiliriz, yurtlarımız var. Evde kalmak isterseniz de abi ve abla evleri var” diyorlar.

BROŞÜRDE DE HAREMLİK SELAMLIK!


Gülen
Cemaatine bağlı kurum ve kuruluşlar, hizmette sınır tanımadıklarını söylüyorlar. Her yerdeler. Zaten yurdu anlattıkları taktirde beğenmediğinizde bir çok yurt fırsatı sunuluyor. Bu işler gizli kapaklı da yapılmıyor üstelik. Otogara stant açan, tanıtım broşürü dağıtan ve otogar içerisindeki her masaya broşür bırakan insanlar var. Masalara bırakılan broşürlerde haremlik selamlık usulü hakim. Kadınlar için kadın numarası, erkekler içinse erkek numaraları yazılmış.

ÖNCE GEL, SONRA ÖĞREN


Gazetemiz
muhabirini öğrenci sanan bir görevli onu şu sözlerle ikna etmeye çalıştı: “Biz size yardım edebiliriz, kayıt işlemlerini hallederiz, sizi yurda yerleştiririz. Bunları Allah’ın hayrına yapıyoruz.”
Gülen
cemaatine hizmet ettiğinizi hangi aşamada söyleyeceksiniz diye soran muhabirimize, “Yurda yerleştikten sonra söylüyoruz. Eğer isterseniz bizimle faaliyet yürütebilirsiniz” dendi. Yani işin özünde “önce gel, sonra zaten bizden olacaksın” mantığı var.

AŞTİ DE STANT ABLUKASI


Benzer
bir durum Ankara termianlinde de yaşanıyor. Üniversiteye kayıt işlemi için Ankara’ya gelen öğrenciler terminale iner inmez başta Gülen cemaati ve tarikat yurtlarında kalmaları için peronlarda bekleyenlerin kıskacında kalıyor. Ankara’da yükseköğretim görecek öğrenciler için cemaatlere bağlı özel yurtlar barınma konusunda giderek alternatif haline geliyor. Sabahın erken saatlerinde başkente kayıt işlemleri için gelen öğrenciler, AŞTİ’nin gelen yolcu katında bulunan bu stantların ablukasında kalıyor. Dini cemaatlerin stantlarında bulunan görevliler otobüslerden inen öğrencilere kayıt işlemlerinde yardımcı olmak, barınacak yer bulmak ve burs sağlamak vaadiyle yanına çekmeye çalışıyor.

Birgün 

Hiç yorum yok: