10 Ocak 2013 Perşembe

FEYKA: Kepenkler Kapatılsın, Öğrenciler Okula Gitmesin

PKK Kurucularından Sakine Cansız
PARİS - Fransa Kürt Dernekleri Federasyonu (FEYKA),3 Kürt kadın siyasetçiye düzenlenen suikast ardından Fransa’da Kürt öğrencilerin okula gitmemesini, Kürt esnafların kepenk kapatarak işyerlerine siyah bez asmasını istedi. FEYKA, Fransa’da yaşayan Kürdistanlılara Paris’teki saldırı yerinde toplanmaları çağrısında bulundu.

PKK’nin ilk kurucuları arasında yer alan Sakine Cansız, KNK Paris temsilcisi Fidan Doğan ve Leyla Söylemez isimli genç kadın dün akşam saatlerinde uğradıkları silahlı saldırı sonucu katledildi. Gard du Nord’daki Kürdistan Enformasyon Merkezi’nde düzenlenen saldırıda Cansız ve Fidan’ın başlarından, Leyla Söylemez'in ise başından ve karnından vurulduğu belirtiliyor.

Fransa Kürt Dernekleri Federasyonu FEYKA yeni bir açıklama yaparak Fransa’da yaşayan Kürt öğrencilerin okula gitmemesini, Kürt esnafların kepenk kapatarak işyerlerine siyah bez asmasını istedi. Fransa’da yaşayan Kürdistanlılara ise saldırının gerçekleştiği Kürdistan Enformasyon Bürosu önünde toplanmaları çağrısında bulundu.

FEYKA Avrupa’da yaşayan Kürdistanlıları da Paris’e çağırdı. Fransız polisinin Enformasyon Bürosu’nda incelemeleri devam ederken, Paris’te yaşayan Kürdistanlıların da büro önünde bekleyişleri sürüyor. 


ANF

Hiç yorum yok: