13 Aralık 2012 Perşembe

Selim Sadak: Belediyeler Siyasi Operasyonla Ele Geçirilmeye Çalışılıyor(VİDEO-Haber)Gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Siirt Belediye Başkanı Sadak, AKP'nin seçimle alamadığı belediyeleri siyasi operasyonlarla ele geçirmeye çalıştığını söyledi.


Gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, Siirt'e dönüşünde yaptığı açıklamada, operasyonların hükümetin sindirme politikası doğrultusunda yapıldığını söyledi. Sadak, "Baskılara karşı yılmayacağız" dedi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla cumartesi günü (8 Aralık) Siirt'te düzenlenen operasyonda gözaltına alınan ve ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Sadak, dün akşam saatlerinde (12 Aralık) döndüğü Siirt'te operasyonlar ve gözaltına alınmasıyla ilgili açıklamalar yaptı. Siirt havaalanı kavşağında, aralarında Barış ve Demokrasi partisi (BDP) Parti Meclisi (PM) üyeleri Saadet Becerikli ve Faruk Sağlam, BDP il ve ilçe yöneticileri, Belediye Meclisi üyeleri ve belediye çalışanlarının da olduğu vatandaşlar tarafından karşılanan Sadak, daha sonra onlarca araçlık konvoyla Siirt Belediyesi'ne geldi.

Sadak, burada yaptığı açıklamada, operasyonların amacının Kürt siyasetçileri halktan uzaklaştırmak olduğunu ve belediyeler tarafından gerçekleştirilen hizmetlerin arka plana itilmeye çalışıldığını söyledi.

Hükümetin yasal yollardan, seçimle alamadığı belediyeleri, siyasi operasyonlarla ele geçirmek için çok sayıda belediye başkanı, yöneticisi ve meclis üyesini tutukladığını belirten Sadak, polisin kendisini her yerde izlediğini, en son Batman'da gittiği bir lokantada bile kameralarla izlendiğini, bunun insanlık suçu olduğunu vurguladı. Sadak,  yılmayacaklarını, hiçbir gücün kendilerini mücadelelerinden vazgeçiremeyeceğini ifade etti.

Hiç yorum yok: