10 Kasım 2012 Cumartesi

HPG'den Lice Baskınına İki Kameralı Yakın Çekim! (VİDEO-Haber)

HPG gerillalarının 2 Kasım günü Diyarbakır’ın Lice ilçesinde karakola düzenlediği baskının görüntüleri yayınlandı. Yakın çekime alınan eylem sırasında karakolun giren gerillaların, Türk ordusuna ağır kayıp verdirdiği anlaşılıyor.

Türk ordusu 2 Kasım günü Lice’de Duru (Angul) karakoluna yönelik saldırıda sadece bir askerin öldüğü ve 6’sının yaralandığını öne sürmüştü. HPG’ye göre ise bu eylemde gerillalar dört koldan güvenlik tepesine girerek 45 dakikada düşürdü. Bu eylem sonucunda 26 askerin öldüğü, cenazelerinin üzerine gidilerek tespit edildiği, 1 tank, 1 A4 ağır otomatik silah ve 1 uçaksavarın imha edildiği, 2 G3 silahı ve bu silahlara ait 6 şarjöre ile 1 asker kimliğine el konulduğu bildirildi.

HPG’ye göre karakola müdahale amacıyla Lice’den yola çıkan 20 araçlık askeri konvoyun da karakol ve tepe arasında pusuya düşürülerek, 1 kirpi araç içerisindeki 15 askerle imha edildi.

Gerilla TV’de yayınlana görüntülerde gerillanın hareketleri ve karakola yönelik saldırısı net bir şekilde görülüyor. İki kamera ile yapılan yakın çekimde gerillanın karakol dibine kadar gittiği belirgin bir şekilde gözlenirken, mevzilerin imha edildiği, roket atışlarından birinin karakol duvarını yıktığı görülüyor. Gündüz vakti yapılan saldırıda TSK’nın ağır kayıplar verdiği anlaşılıyor.

32 dakikalık görüntüler HPG Basın İrtibat Merkezi (HPG-BİM) tarafından yönetilen Gerila TV'de yayınlandı. 


http://www.gerillatv.net/view_video.php?viewkey=00c7a771a15a852d2029

ANF

Hiç yorum yok: