9 Eylül 2012 Pazar

HPG: Gerilla Her Yerde Düşmana Darbe Vurma Kabiliyetine Sahiptir


HPG Anakarargah Komutanlığı, gerillaların Şemdinli-Çukurca-Beytüşşebap’ta gerçekleştirdikleri devrimci harekata dikkat çekerek, “Kürt Özgürlük gerillası her alanda düşmana ezici darbeler vurma kabiliyetine sahiptir” dedi.

HPG Anakarargah Komutanlığı, artan gerilla eylemlilikleri ile Türk ordusu ile AKP hükümetinin eylemler karşısında başvurduğu “yalan ve gerçekleri halktan gizleme” çabalarına ilişkin açıklamada bulundu.

Açıklamada, Kürt halkının 30 yıllık mücadelesinin bir sonucu olarak “özgürlük iradesinin kendini her zamankinden daha fazla dayattığı, yine sömürgeci ve inkarcı politikaları anlamsızlaştırdığı” bir dönemde ‘sömürgeci’ Türk devletinin başbakanının hala “artık Kürt sorunu yoktur, terör sorunu vardır” diyebildiğine dikkat çekildi.

“AKP hükümeti ve Türk devleti bu biçimde gerçek niyetini ortaya koyarak Kürdistan halkına ve mücadelesine terörist muamelesi yapmakta, bu temeldeki devlet terörünün her türlü biçimini uygulamakta ve soykırım saldırılarını sürdürmede ısrar etmektedir” denilen açıklamada, AKP hükümetinin Sri Lanka’nın Tamil halkına yönelik uygulandığı katliamlardan ilham alarak geçen yıldan bu yana saldırılarına ara vermeden devam ederken bu şekilde sonuç almayı hedeflediği ifade edildi.

HPG Anakarargah Komutanlığı, açıklamanın devamında şu hususlara dikkat çekti: “Başta Önderliğimizin destansı direnişi olmak üzere, halkımızın büyük fedakarlık ve özveriyle Önderliğine ve mücadelesine gösterdiği bağlılık ve iradeli duruş, yine bahardan bu yana gerilla güçlerimizin büyük cesaret ve fedai ruhla soykırım operasyonlarına karşı sergilediği görkemli direniş bu saldırıları sadece sonuçsuz bırakmamış, tüm sömürgeci girişimleri darmadağın etmiş, bu saldırıların karar vericilerini acz içinde bırakmıştır.

Bahar aylarından itibaren Amanos’tan Serhat’a, Dersim’den Botan’a kadar geliştirilen gerilla direnişi Şitazin, Şemzinan ve Çele’de geliştirilen devrimci harekatlarla Kürdistan gerillasının nelere muktedir olduğunu göstermiştir. Her ne kadar Erdoğan’ın “gerçekleri hiç vermeyin” tehdidine dayanarak özel savaş medyası ve hükümet yetkililerinin yalanlarıyla bu gerçekleri halktan gizlemeye ve özellikle Şemzinan ve Çele harekatlarını dış güçlerin desteğine bağlayarak çarpıtmaya çalışsalar da Beytüşşebap harekatımızla gerçekler çıplak bir biçimde gün yüzüne çıkmıştır.

Botan sahamızın Beytüşşebap ilçesindeki bütün askeri ve güvenlik kurumlarının hedeflendiği Şehit Adil ve Şehit Nuda Devrimci Harekatı'nda gerillamızın vurduğu ezici darbeler Türk devletinin ve yalancı medyasının bütün yalanlarını bir kez daha deşifre etmiştir. Kürdistan gerillası öz gücüne dayanarak ve Kürdistan halkının büyük desteğini arkasına alarak sömürgeci sistemin ve AKP’nin dayattığı soykırımcı savaşın Kürdistan’da yenilgiye mahkum olduğunu göstermiştir.

Harekatın ismini aldığı Şehit Adil yoldaşımızın saldırı ruhuna sahip gerillalarımız 2 Eylül günü Beytüşşebap’taki tüm askeri hedefleri ve devlet kurumlarını kapsayan devrimci harekatla düşman hedeflerini ele geçirmiş, büyük zayiatlar verdirmiştir. Gerillalarımız daha sonra da bu harekatla elde ettiği hareket inisiyatifini 5-7 Eylül arasında ilçe çevresinde ve Kato Marinos alanına yönelik düzenlenen operasyon girişiminde etkili ve sarsıcı vuruşlar gerçekleştirerek devam ettirmiştir.

Bir haftaya yakın bir süredir Beytüşşebap ve Katolarda sergilenen başarılı direniş, Kürdistan gerillasının ülkenin sadece bir bölgesi ya da köşesinde değil; dün Şemzinan ve Çele’de, bugün Beytüşşebap’ta gösterdiği gibi yarın Kürdistan’ın başka bölgelerinde yapabileceğini kanıtlamıştır. Diğer taraftan hem ilçe baskınında hem de operasyon girişimini püskürtmede sergilenen kapasite, disiplin, manevra kabiliyeti, güçlü ve sonuç alıcı vuruş tarzı noktalarında gerillanın ulaştığı düzeyi göstermektedir. Dayanılan gelişkin teknolojiyle, seçme birliklerle ve en yetkili komutanlarının koordinesiyle yürütülen bu savaşta düşmanın gerillalarımızın gösterdiği performans karşısında dayanma gücü ve başarma şansı olmadığı bir kez daha gösterilmiştir.

İlçeye yönelik gelişen kapsamlı saldırı ardından Beytüşşebap halkımızın şehit yoldaşlarımıza büyük bir cesaret ve fedakarlıkla sahip çıkması ve Türk sömürgeci ordusuna gösterdiği tepki, yine Hakkari’de içişleri bakanına karşı gösterilen tavır, Kürdistan serhildanının yeni bir aşamasının başlangıcında olunduğunu da göstermektedir. Hakkari ve Beytüşşebap halkımızın bu onurlu duruşunu selamlarken bütün Kürdistan halkının Beytüşşebap ve Hakkari halkımızın bu büyük direnişini örnek alarak böyle bir tutum sahibi olması gerektiğini belirtiyor ve bunu başarıyı getirecek yeni mücadele döneminin bir gereği olarak görüyoruz. “


HPG Anakarargah Komutanlığı, açıklamanın sonunda Kürt gençlerini gerilla saflarına katılmaya, koruculara ise operasyonlara katılmayarak silah bırakmaya çağırdı: “Başta Botan gençliği olmak üzere tüm Kürdistan gençliğini hiçbir yaşam alanı bırakmayan ve nefes aldırmayan sistemi reddederek devrimci harekat karşısındaki tarihi misyonuna sahip çıkarak gerilla saflarına katılmaya çağırırken bir kez daha bölgedeki korucuları da bölgedeki operasyonlara katılmamaya ve koruculuğu bırakmaya çağırıyoruz.”


ANF

Hiç yorum yok: