14 Ağustos 2012 Salı

HPG'den Aygün Açıklaması: Operasyon Durmadı, Sürüyor!


Behdinan - Halk Savunma Güçleri (HPG), Türk yetkililerin 'Dersim’de askeri operasyonun durduğu' yönündeki açıklamalarını yalanlayarak, alanın helikopterlerce rastgele bombalandığını bildirdi. HPG, Hüseyin Aygün’ün can güvenliği için operasyonların derhal durdurulmasını istedi.

HPG Basın İrtibat Merkezi (HPG-BİM), yaptığı açıklamada 12 Ağustos günü CHP Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün’ün gerillalarca gözaltına alınması ardından bölgede başlatılan operasyonun durmadığını bildirdi.

HPG-BİM şu açıklamayı yaptı: “13 Ağustos tarihli açıklamamızda Dersim CHP Milletvekili Hüseyin Aygün'ün gerillalarımız tarafından gözaltına alındıktan sonra işgalci TC ordusu tarafından alanda bir operasyon başlatıldığını ve bu operasyonun Hüseyin Aygün'ün yaşamını tehlikeye koyduğunu kamuoyu ile paylaşmıştık.

Faşist TC yetkilileri tarafından ''alanda operasyon olmadığı'' yönünde yapılan haberler gerçeği yansıtmamakla birlikte ayrıca kobra tipi helikopterler alanı rastgele bombalamakta ve İHA (Keşif Uçakları) alanda aralıksız dolaşmaktadır.

Tüm kamuoyunun bu konuda duyarlı olması ve Hüseyin Aygün'ün can güvenliği açısından alandaki operasyonların derhal durdurulması ve keşif uçaklarının alandan uzaklaşmaları gerekmektedir.”


ANF

Hiç yorum yok: