20 Haziran 2012 Çarşamba

Fatih’te Polis Vahşeti!

 Fatih’te, onlarca polis, yol verme tartışmasına giren bir sürücüyü ailesinin gözü önünde sokak işkencesinden geçirdi. Eşinin yalvarmasına aldırış etmeyen polisler, yerde yattığı sırada dahil tekme ve kemerlerle vurarak tam bir vahşet sergiledi.

Olay, Fatih’te önceki gün saat 02.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre; sokakta seyreden polis otosu, karşıdan gelen araca yol vermiş gibi yapıp aracın önünü kesti. Otomobilde eşi ve çocukları bulunan sürücü ile polislerin arasında yol verme tartışması yaşandı.

Ardından yaşanan olaylar yolda geçen bir kişi tarafından cep telefonuyla çektiği görüntülere göre; Polisler tartıştığı şahsa önce vurmaya başlıyorlar. Bu sırada olay yerine çok sayıda resmi polis yığılıyor. Polisler, sürücünün eşinin çığlık ve yalvarmalarına aldırmadan şahsı yere yaptırıp dövmeye devam ediyorlar. Hızını alamayan 8 dolayında polis ise sırayla yerde yatan şahsın yanına gelerek tekme ve kemerlerle vurmaya devam ediyorlar. Daha sonra ayağa kaldırılan sürücü önce tenha bir yerde, ardından da polis aracında dövülmeye devam ediliyor.

Sokak ortasındaki polis işkencesine dayanamayıp baygın bir halde yatan şahsın yardımına gelen esnaflar da polisler tarafından tehdit edilerek olay yerinden uzaklaştırılıyor. Eşi ve çocuklarının gözleri önünde feci şekilde dövülen şahıs, polis aracına bindirilerek gözaltına alınıyor.

Bu arada, olayı doğrulayan mahalle esnafı, polis korkusundan basın mensuplarına konuşmaktan kaçındı.

Hiç yorum yok: