5 Haziran 2012 Salı

Erdoğan 'Vicdan'ını 'Küreselleştirmek' İstiyor !!!

İstanbul’da düzenlenen Dünya Ekonomik Formu açılışında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Roboski katliamı ile Kürtlerin taleplerini görmezden gelerek, “Artık vicdan da küreselleşmelidir. Suriye konusunda Türkiye’nin tavrı nettir. Biz halkların taleplerinin değerlendirilmesini istiyoruz” dedi.

Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Avrasya Dünya Ekonomi Forumu'nun açılışında, Dünya Ekonomik Forumu tarafından düzenlenen “Dönüşüm İçindeki Bölgeleri Birleştirmek” konulu Forumun Türkiye'de gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Erdoğan, Türkiye’nin ekonomik başarısının tüm ülkelere örnek olacağını ileri sürdü.

Türkiye’nin ekonomik anlamda son 10 yılda sergilediği performanstan övgüyle bahseden Erdoğan, Türkiye ve bölgede istikrar ve güvenin önemine vurgu yaparak, “İstikrar ve güveni zedeleyecek her adımdan Türkiye kaçınmıştır” dedi. “Popülizme asla fırsat vermedik” diyen Erdoğan, birçok konuda önemli reformlar yaptıklarını, ekonomiyi şeffaflıkla idare ederek halktan hiçbir şeyi saklamadıklarını !!! öne sürdü.

FİLİSTİN ÇOCUKLARINI GÖRÜYOR, KÜRT ÇOCUKLARINI KATLEDİYOR

Erdoğan konuşmasının devamında, Roboski’de 34 Kürt köylüsünün F-16 savaş uçakları tarafından hunharca katledilmesini görmezden gelerek, ‘Filistin’de kadınlar, çocuklar fosfor bombalarıyla katlediliyor” dedi.

Erdoğan, “Biz sürekli olarak Filistin meselesine dikkat çekiyoruz. Bizim akrabamız, kardeşlerimiz olduğu için çok önemsiyoruz. Ama bölgenin huzurunu temsil eden en önemli mesele olduğu için dikkat çekiyoruz. İnsanlar, kadınlar, çocuklar fosfor bombalarıyla katlediliyor, açık hava hapsine mahkûm ediliyor, bölgeye öfke pompalanıyor” diye konuştu.

TSK KİMYASALI DA FOSFORU DA İYİ BİLİR!

Türk ordusunun kimyasal saldırılarında ise son 20 yılda 470’i aşkın gerilla katledilirken, yasaklı misket bombaları, fosfor ve zehirli gazların kullanıldığı da defalarca görüntülendi. İHD’ye göre sadece AKP iktidarı döneminde 170’i aşkın çocuk katledilirken, 10 yılda binlerce çocuk cezaevlerine konuldu. Roboski katliamında öldürülenlerin 19’u da çocuktu.
“Kürt sorunu yoktur” diyerek Kürtlerin tüm taleplerini siyası soykırım operasyonları ile bastırmaya çalışan Başbakan Erdoğan, Arap ülkelerini “Halkların taleplerini dikkate almaları” konusunda uyardıklarını söyledi.

KÜRESEL VİJDANSIZLIK!


Erdoğan’ın Suriye konusunda ‘Küreselleşen vicdan”dan dem vurarak, içişlerine karışma niyetlerinin olmadığını söylemesi de dikkat çekti.

Erdoğan, “Biz Arap ülkelerinde yaşananlar konusunda, tecrübelerimizi ülke yöneticilerine aktarmak istedik. Ülke yöneticilerini halkın taleplerini dikkate almaları konusunda uyardık. Türkiye’nin tavrı Suriye konusunda da nettir. Derdimiz Suriye’nin içişlerine karışmak değildir. Dünya kamuoyunun dikkatini bu bölgeye çekmek istiyoruz. Dünya küresel bir köye dönüşürken artık vicdan da küreselleşmelidir” dedi.

ANF NEWS AGENCY

Hiç yorum yok: