15 Nisan 2012 Pazar

Önder: HDK, AKP İktidarını Korkuttu

Halkların Demokratik Kongresi İzmir Meclisi'nin düzenlediği toplantıda konuşan BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, HDK'nin örgütlenme modelini överek, bu modelin gücünden korkan AKP iktidarının saldırılarına arttırarak devam ettiğini söyledi.

HDK İzmir Meclisi tarafından Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi'nde düzenlenen toplantıya yüzlerce delege ve üye katıldı. Açılış konuşmasının ardından bir dakikalık saygı duruşuyla devam eden toplantı BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder bir konuşma yaptı.

Önder, genel seçimlerde büyük bir umut ve güçle blok çalışmalarını yürüttüklerini hatırlatarak, bundan sonrada sürecin daha iyi örgütlenmesi halinde daha büyük kitlelerin güvenini kazanabileceklerini sözlerine ekledi.

Seçimlerden sonra ise HDK'nin 'örülmeye' başlandığı kaydeden Önder, HDK'nin dünyaya örnek olabilecek kadar 'demokratik' bir örgütlenme modeli olduğunu kaydetti. Siyasi iktidarın bu örgütlenme modelinden 'ürktüğünü' vurgulayan Önder, bu nedenle de çok kısa sürede bu sürecin yürütücüsü, koordinatörü olan çok sayıda kişinin tutuklandığını hatırlattı.

Tüm bu yönelim ve baskılara rağmen HDK'nin kendini örgütlemeyi sürdürdüğünü vurgulayan Önder, eksikliklere rağmen gelinen aşamada büyük bir yol kat edildiğini belirtti.

Önder'in konuşmasından sonra HDK İzmir Meclisi'nin faaliyet raporu okundu.

Raporun ardından genel katılımdan, HDK'nin işleyişi, sorunlar ve öneriler hakkında görüşler alındı.

ANF NEWS AGENCY

Hiç yorum yok: