3 Ocak 2012 Salı

Devlet Bahçeli Katliamı Savundu: ''Devlet Gereğini Yapmıştır! ''

ANKARA - MHP lideri Devlet Bahçeli Roboski Katliamını savunarak, katliamda yaşamını yitirenlerin PKK ile bağlantısının olabileceğini savundu. Bahçeli, “Devlet gereğini yapmıştır” dedi.
Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 35 köylünün hava saldırısında katledilmesiyle ilgili, "Yüzde bir bile ihtimal olsa sınırlarımızdan kanun dışı yollardan girenlerin bir tek Mehmetçiğe, bir tek vatandaşımıza zarar vereceği hesap ediliyorsa ve bu bir tehdit olarak görülüyorsa devlet derhal gereğini yapmalıdır ve bu son olayda da yapmıştır" dedi.

Bugüne kadar Genelkurmay'ın açıklaması dışında doyurucu bir açıklama gelmediğini iddia eden Bahçeli, yeni bir oyunun tezgahlandığını savundu. Bahçeli, olayın meydana geldiği yerin gümrük noktası değil örgüt güzergahı olduğunu iddia ederek ölenlerin ise PKK ile bağlantılı olabileceğini söyledi. Bahçeli, Türkiye'nin mutlaka kendine avantaj sağlayacak arazi derinliğine sahip olacağı yerden itibaren bir an önce güvenlik kuşağı oluşturması gerektiğini söyledi.

ANF NEWS AGENCY

Hiç yorum yok: