31 Aralık 2011 Cumartesi

Görgü Tanığı: Gözlerimle İnfaz Edildiklerini Gördüm


AMED - Diyarbakır'ın merkez Kayapınar İlçesi'nde sabah saatlerinde polisin bir eve düzenlediği baskında 2 kişinin sokak ortasında infaz edildiği, olayın bire bir şahidi tarafından da doğrulandı. DİHA ajansına konuşan görgü tanığı, "Önce pencereden içeriye polisler bomba attı, sonra 2 kişi balkona çıktı öldürüleceklerini anlayınca atladılar. Üzerlerinde eşofmanları vardı ve başka da birşey yoktu. Polis yanlarına gelerek sıkın kafasına dedi ve infaz ettiler. Sonra da yerleri yıkayıp, kurşunların yerlerini değiştirerek çatışma süsü verdiler" dedi.

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar İlçesi Huzurevleri Mahallesi 4. Sokak 9 numaralı daireye sabah saat 05.30 sularında çok sayıda özel harekat timi ve polis tarafından düzenlenen baskında, 2 kişinin infaz edildiği yönündeki bilgiler netlik kazanıyor. Olaya bire bir şahit olan C.Ö, Dicle Haber Ajansı’na konuştu. C.Ö, kesinlikle bir çatışma yaşanmadığını infaz edilen 2 kişinin de üzerinde eşofmanları bulunduğunu, polisin "Sıkın kafalarına" dedikten sonra öldürüldüklerini gözleri ile gördüğünü belirtti.

C.Ö, sabah saat 05.30 sularında birden bir bomba sesi ile uyandıklarını ifade ederek, "Yataktan fırlar fırlamaz hemen pencereye gittim baktım eve bomba atılıyor o esnada 2 kişi balkona çıktı öldürülmeye çalışıldıklarını anladıkları için balkondan atladılar. Yerde bir süre kaldılar ve daha sonra ayağa kalkmaya yeltendiler ama her çabalamanın ardından yeniden yere yığıldılar. Daha sonra tekrar başlarını kaldırmaya başladılar. Tabi bu esnada başlarında polisler bekliyordu ve onlarla alay ediyorlardı. Silahları ile onları dürtüyorlardı" dedi. 2 kişinin eşofmanlı olduğunu ve ellerinde hiçbir şey olmadığının altını çizen C.Ö, "Ellerinde bir bıçak bile yoktu ama bir süre başlarında beklemeye başlayan polisler daha sonra 'ellerinde bomba var' yalanında bulunarak 'sıkın kafasına' demeye başladılar. O esnada da polisler 2 kişinin kafasına kurşun sıkarak infaz ettiler. Olayın baştan sonuna kadar tanıklık ettim" diye konuştu.

2 kişinin öldürülmesinden sonra da yaklaşık bir buçuk saat cenazelerin yerde bekletildiğini binanın tamamen polis ablukasına alındığını söyleyen C.Ö, "Tabi onlar öldürüldükten sonra da polis binayı uzun namlulu silahlarla taramaya başladı. Kurşun yağdırıyorlardı her tarafa sanki çatışma çıkmış gibi. Bazı evlerin kapılarını kırarak içeri girmeye çalışıyorlardı. Yaklaşık bir buçuk saat sonra cenazeler kaldırıldı. Polis panzeri ile olay yerinin tamamı yıkandı. Ve yerdeki kurşunların yerleri de değiştiriliyordu" diyerek polisin delilleri kararttığına da tanıklık ettiğini kaydetti.

Olayın kesinlikle bir çatışma sonucu gerçekleşmediğini 2 kişinin sokağın ortasında infaz edildiğini gözleri ile gördüğünü söyleyen C.Ö, bir ara polisin lazer ışıklı silahı kendisine doğrulttuğunu ve "Seni öldürürüm" tehdidinde de bulunduğunu belirterek, "Tam bir vahşetti, işkence ettiler" diyerek yaşadığı şoku anlattı.

ANF NEWS AGENCY

Hiç yorum yok: