19 Ekim 2011 Çarşamba

Çukurca'dan Sağ Kurtulan Asker Anlattı: 'Kaybımız Daha Fazla'

Çukurca'da 50’yi aşkın askerin öldüğü ancak bu rakamın kamuoyundan saklandığı HPG baskınından sağ kurtulan bir asker, annesiyle yaptığı telefon görüşmesinde 50-60 askerin yaralandığını ve haberlerde yer aldığı gibi 26 değil, daha fazla askerin öldüğünü söyledi.

HPG gerillalarının Çukurca’da eşzamanlı gerçekleştirdiği baskınlarda 50’yi aşkın askerin öldüğü ve onlarcasının da yaralandığı, gerillaların ise 5 kayıp verdiği ifade ediliyor. Ancak Türk basını gerçek rakamları gizleyerek, ölü asker sayısının 26, yaralı sayısının ise 18 olduğunu, gerillaların ise 21 kayıp verdiğini yazdı.

Kanal 7 televizyonuna telefonla katılarak, kendisini çatışmadan sağ kurtulan bir askerin annesi olarak tanıtan bir kadının ifadeleri ise asker kayıplarının ve yaralılarının çok fazla olduğu bilgisini doğrular nitelikte.

Söz konusu kanalda İkbal Gürpınar’ın programına telefonla katılan bir anne Çukurca’daki çatışmadan sağ kurtulan asker oğlunu sabah saat 10.30’da aradığını belirterek, oğlunun çatışmaya ilişkin kendisine bilgi verdiğini söyledi. Televizyonu İstanbul’dan arayan ve ismini vermek istemeyen asker annesi, telefon görüşmesinde oğlunun söylediklerini şöyle anlattı:

“Aradığımda oğlumun iyi olduğunu öğrendik. Oğlum 50-60 yaralı olduğunu söyledi. Haberlerde 20-30 diyorlar ama daha çok kişi varmış. İyi olduğunu söyledi. 'Çok zahiyatımız var ama ben iyiyim' dedi. Morali çok bozuktu. Allah bütün analara yardım etsin."

ANF NEWS AGENCY

Hiç yorum yok: