18 Ekim 2011 Salı

Bitlis-Güroymak'ta 5'i Polis 7 Kişi Öldü

Bitlis'in Güroymak (Norşîn) İlçesi'nde meydana gelen ve ilk belirlemelere göre 5 polis ölürken, 2 sivilin de hayatını kaybettiği bildirildi. En az 9 kişinin de yaralandığı patlama ardından bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.

Güroymak İlçesi'ne bağlı Kolbaşı mevkiinde özel hareket polislerin içinde bulunduğu aracın geçişi sırasında yaşanan patlama sırasında 5 polis öldü. Olay sırasında yolda geçen sivil bir araç da patlama etkisiyle büyük bir hasar gördü. Sivil araçta iki kişinin yaşamını yitirdiği iddia edildi.

Patlama sonucunda en az 9 kişi de yaralanırken, yaralılar ambulanslarla Bitlis ve Tatvan Devlet Hastanelerine kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan polislerden birinin daha öldüğü öğrenildi. Patlamayla birlikte olay yerinde iki metrelik çukur oluşurken, zırhlı araç ise büyük çapta hazar gördü. Olay yerinde polis önlemler alırken, basın mensupların yaklaşmasına ise izin vermedi.

Patlama ardından kentte giriş çıkışlar polis ve özel tim mensuplarınca kontrol altına alındı. Bitlis ve Tatvan'dan çok sayıda zırhlı araç ve helikopterin bölgeye sevk edilmesiyle başlayan operasyonların Norşin-Mutki kırsalında ve Nemrut Dağı civarında yoğunlaştığı öğrenildi.

Hiç yorum yok: