5 Ağustos 2011 Cuma

Taraf 'KCK Operasyonları' İçin Hedef Gösteriyor


Taraf Gazetesi 'Demokratik Özerkliğin silah zoruyla' ilan edildiğini iddia ederek, son yılların en büyük yalan haberine imza attı.

Kürt hareketinin tasfiye edilmesi için kirli bir faaliyet yürüten Taraf gazetesi son günlerde yeni bir KCK operasyonu başlatılması için savcılara ve polise yol gösteren yayınlar yapıyor.

İlk KCK operasyonları başlamadan önce gazete, Kürt siyasetçileri KCK yapılanmasının bir parçası olarak gösterip 'sokakların sakinleşmesi' için bir an önce operasyon yapılmasını önermişti.

Psikolojik savaş merkezi gibi çalışan gazete, özellikle köşe yazılarında, istikrarlı şekilde Kürt hareketine yönelik spekülatif bir yayıncılık çizgisi izliyor. Elde somut olgular olmadan, genellikle devlet içi kaynaklara ve PKK karşıtı bazı kesimlere dayanılarak devlet merkezli tasfiyeyi hayata geçirmeye dönük ihbarcılık yapıyor.

Bütün mesailerini Kürtlere akıl vermekle harcayan gazete bu kez de 'Demokratik Özerkliğin' silah zoruyla ilan edildiğini öne sürüyor.

Üstlendiği misyon gereği konjonktürel kampanyalar yürütmekte ve bu amaçla sıkça sansasyonel bir yayıncılık politikasına başvuran Taraf gazetesi dün yayınladığı haberde 14 Temmuz’daki DTK toplantısında, salona gelen ve bellerindeki silahları masaya koyan PKK’linin dikte etmesi üzerine demokratik özerklik ilanı kararı alındığını iddia etti. Gazete iddiasını “deneyimli ve şiddete karşı bir Kürt siyasetçiye” dayandırıyor.

‘AÇIKLAMIYORSA NAMERTTİR’

Taraf’ın bu iddiasına BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık sert tepki göstererek “deli saçması bir asparagas” olduğunu belirtti.

“Bunu hangi Kürt siyasetçisi söylüyorsa, bunu görmüşse açıklamıyorsa namerttir’’ sözleriyle tepkisini dile getiren Sakık ‘’Demokratik özerklik silah zoruyla dayatılan bir talep değil ki. 2005’ten beri bu konuşuluyor, tartışılıyor. O toplantıda binlerce insan var. Böyle birşey yok. Bu işi gölgelemeye çalışıyorlar” diye konuştu.

Hiç yorum yok: