16 Ağustos 2011 Salı

AKP’li Canikli: ''Kürt Sorununu Silahla Çözeceğiz''

AKP Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, Türkiye'nin tüm sorunlarını çözdüklerini belirterek, Kürt sorununu profesyonel askeri kadrolarla çözeceklerini iddia etti.

AKP Bursa İl Başkanlığı, partilerinin kuruluşunun 10'uncu yıldönümü nedeniyle Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde iftar yemeği verdi. AKP'li milletvekillerin yanı sıra çok sayıda yurttaşın katıldığı iftar yemeğinde konuşan AKP Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, iktidarları dönemlerinde ülkenin tüm problemlerinin bitme noktasına geldiğini ileri sürdü. Canikli, Kürt sorununun çözümünün profesyonel askeri kadrolardan geçtiğini belirterek, Türkiye'nin tüm sorunlarını çözdüklerini ileri sürdü. Canikli, "Türkiye'nin şu an tek sorunu, 'terör' sorunudur. 'Terör' sorununu da profesyonel kadrolar ve polise daha fazla yetki vererek bitireceğiz" dedi.


Canikli'nin Kürt sorununun silahlı çözüm ile bitirileceğini anlatırken bazı davetlilerin salonu terk etmesi dikkat çekti.


AKP Grup Başkanvekili Canikli’nin açıklaması Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bütün Kürtleri tehdit eden ‘savaş ilanı’ ardından geldi. Partisinin 10. kuruluş yıldönümü vesilesiyle yaptığı konuşmada gerginliği körükleyici açıklamalarda bulunan Erdoğan, Ramazan ayının bitmesiyle birlikte "artık sabretmeyeceklerini ve çok farklı şeylerin olacağını" söylemişti. Erdoğan, “Açık söylüyorum, bıçak kemiğe dayanmıştır, ne derlerse desinler, neyi söylerlerse söylesinler, bunun faturası ağır olacaktır" tehditleri savurmuştu.

Hiç yorum yok: