29 Ekim 2010 Cuma

AKP'nin Gaf Listesi...

Bu kadarını Tansu Çiller bile yapamadı!
AKP döneminde Başbakan'ın ve siyasi kurmaylarının yaptığı gaflar çok tartışıldı. İşte tarihleriyle o gafların listesi:
“Lenin’i ölü olarak görmek çok güzel” - 12 Temmuz 2006 / Bülent Arınç
TBMM Başkan'ının Kızılmeydan'da sarfettiği cümledir. Söyledikten hemen sonra gazeteciye gidip “Siz Türk gazeteciler gibi değilsiniz umarım, lütfen yayınlamayın” demesi de ayrıca bir olaydır.
“Şişli ile Şemdinli aynı imkanlara sahip” - 17 Eylül 2007 / Recep Tayyip Erdoğan
Başbakan Erdoğanın Şişli’deki öğrencilerle Şemdinli’deki öğrencilerin hemen hemen aynı teknik imkanlara sahip olduklarını anlattığı cümlesidir. Kesinlikle öyledir zaten. Şişli’de ki öğrenci kendi sobasını kendisi yakıyor değil mi?
“Türkiye’de işsizlik olduğuna inanmıyorum” - 13 aralık 2007 / Zafer Çağlayan
Sanayi ve Ticaret Bakanı Çağlayan’ın 5. Kobi zirvesinde sarfettiği cümle. Türkiye’de insan arayan binlerce, yüzbinlerce işletme var imiş! Bu açıklamasından sonra sorulması gereken muhtemel soru “Bu adam Türkiye’de mi yaşıyor?” olurdu herhalde.
“Ayakların baş olduğu yerde kıyamet kopar” - 22 Nisan 2008 / Recep Tayyip Erdoğan
Yorum yok...
“İşkence konusunda hamdolsun ülkemizde sorun yoktur“ – 13 haziran 2008 Beşir Atalay 
“Bu konuda şu anda hamdolsun ülkemizde bir sorun yoktur. Bu konuda öyle düzenlemeler yapılmıştır ki, güvenlik birimlerimizde bu konuda olanca hassasiyeti göstermektedir“ demiş sayın bakan. Güvenlik güçlerinin hassasiyetini pek çok örnekte gördük zaten biz!
“Sel riski varsa üst kattaki komşunuzda kalın” - 10 Eylül 2009 / Melih Gökçek
Sular kesilince tatile çıkın önermesinde bulunan Melih Gökçek’in bir başka tavsiyesidir. Sel riski varsa üst komşuya çıkın demek, ben önlemimi alamadım siz idare edin demekle eş değerdir!
“Her üniversite mezunu iş bulacak diye bir kaide yok„ – 30 Eylül 2009 / Recep Tayyip Erdoğan
Şu kadar üniversite açtık, şu kadar bölüme ulaştık diye konuşan Erdoğan’ın o üniversitelerden mezun olmanın memleketimizde işe yaramadığını kanıtlayan sözüdür.
“Köşe yazarları az yazarsa ülke huzur bulur”– 1 Aralık 2009/ Recep Tayyip Erdoğan
Ülkenin huzur,mutluluk ve refahını köşe yazarlarının karakter sayılarına paralel koşan Başbakanın vecizelerinden bir tanesidir.
“Ülkemizde bu şartlarda çalışacak çok insan var” -1 Ocak 2010 / Ömer Dinçer
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer’in eylemde olan Tekel işçileri için söylediği söz. Özelleştirme ve Taşeronlaştırmanın insanların çalışma şartlarını gün geçtikçe daha içler acısı hale getirdiğini ve insanların bu şartlarda çalışmak zorunda bırakıldığını gözler önüne seren açıklamadır.
“Bize karşı çıkan kanı bozukları tahlil etmeli” - 23-Şubat-2010 / Ahmet Aydoğmuş
AKP Çorum Milletvekili “İktidara karşı çıkanların kanını tahlile yollamak gerekir. Bu kanı bozuklar, gizli sözleşmeler yaparak ihanet etmişlerdir.“ diyerek AKP karşıtlarını kanı bozuk ilan etmiştir.
“Ak Parti iktidara geldi ineklerin sütü arttı” – 13 haziran 2010 / Ali Koyuncu
Bursa Milletvekilinin akılları zorlayan açıklamasıdır. İnekler nasıl etkilendiyse hayvancağızların sütü birden artmış.Ama gelin görün ki ineklerin verdiği süt artarken, çiftçinin "2.7 katrilyonluk borcunun 1.2 katrilyonu" silinmişken, ülkemizde her 10 çiftçiden 9'u borçlu 3'ü icrada 1'i hapiste..
“Başbakan sensin, ister asar ister kesersin“ – 23 Nisan 2010 / Recep Tayip Erdoğan
Başbakanın 23 Nisan’da kendi koltuğuna oturtulan çocuğa söylediği asmalı, kesmeli cümledir. Kendi gözündeki başbakan profilini çizmiştir.
“Ölmek madencilerin kaderinde var” 19 Mayıs 2010 / Recep Tayyip Erdoğan
Zonguldak da ki maden göçüğünden sonraki açıklamadır. Kader, kısmet, takdir-i ilahi sözlerini dilinden düşürmeyen Başbakan maden işçilerinin ölümünü kadere bağlamıştır.
“Kadere imanın yoksa seninle tartışacak değilim” 21 Mayıs 2010 / Recep Tayyip Erdoğan
Yukarıda ki bahsi geçen kader açıklamasını eleştirenlere yöneltilmiştir. Burdan da anlaşıldığı gibi başbakanla tartışmak için öncelikle kadere iman etmek gerekir.
“Madenciler güzel öldüler” 27 Mayıs 2010 / Ömer Dinçer 
Madencilerin ölmesini kadere bağlayan başbakanın açıklamalarının onaylar cinsten bir açıklama. Vücutlarında yanık olmadığı için madenciler güzel ölmüşlerdir sayın bakana göre..
“Demokratikleşme için Doğudan eş almak” –Rize 30 Haziran 2010 / Halil Bakırcı 
Akp iktidarının sorunlara bulduğu dahiyane buluşlardan bir tanesidir. Rize Belediye Başkanı AKP'li Halil Bakırcı, Kürt sorununun çözümü için ‘hasımlık yerine hısımlık’ formülünü ortaya attı ve hısımlığın gelişmesi için ikinci eşlerin doğu’dan alınmasını önerdi.
“Nijeryalılara Türkçe öğrettik Kürtlere öğretemedik“ – 12 Temmuz 2010 / Cemil Çiçek
O kadar uğraştık,kürtleri asimile edemedik cümlesinden bir farkı olmayan cümledir. Fethullah Gülen okullarına da atıf yaptığı açıktır.
“Alkol içmeyin üzüm yiyin” – 19 Temmuz 2010 / Recep Tayyip Erdoğan
Yıllardır nikotine ihtiyacı olan patlıcan yesin önermesinin başbakanımız sayesinde bir kaç level atlamış halidir. Alkol tüketenler bunun yerine üzüm yesindir.
“Bizde olsa 3 günde çıkarırdık” - 13 Ekim 2010 / Ömer Dinçer 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Ömer Dinçer'in Şili'deki maden kazasındaki kurtarma çalışmaları için sarfettiği söz. Sayın bakan, 151 gündür çıkaramadığı 2 cenaze hala Karadon'da toprak altındayken söylüyor bunları.
Veysel Başaran
Odatv.com

Hiç yorum yok: